» Poradna » Notebooky

S notebookem na vysokou školu?

Zdravím, budu teď nastupovat na vysokou IT školu a chtěla jsem se zeptat jak moc je potřeba na škole notebook. Původně jsem si říkala, že ho budu určitě potřebovat hodně na vše, co se bude ve škole dělat, teď jsem nad tím ale začala přemýšlet víc a netuším jak se rozhodnout. Mám doma stolní počítač, který je výkonný a zvládá víceméně vše, takže na hry ani nic takového bych notebook nevyužívala. Má cenu si ho kupovat? Pokud ano, měla jsem cenovou hranici 22 000 kč, má cenu si kupovat takový notebook nebo by stačil levnější? Popřípadě, jaké notebooky byste doporučili?

Odpovědi na otázku

Budeš se divit, ale "IT škola" je nicneříkající pojem, z toho se fakt nedá poznat, neděli potřebuješ notebook. Takže jednoduchá rada, zeptej se v té tajné škole, oni ti to rádi řeknou.

Jde o obor informační technologie a není potřeba být na sebe hned nepříjemní

Nejsem nepříjemný, jen konstatuji, jak to je. Škola ti nepochybně řekne nejfundovaněji, jestli na ten konkrétní obor a konkrétní školu budeš potřebovat vlastní notebook, který budeš muset nosit do školy nebo jestli ti vystačí stolní počítač doma. Vážně nechápu, proč se nezeptáš přímo u zdroje, který jediný ti dá závažné správnou odpověď. My tady můžeme maximálně hádat a sdělovat svoje názory, které ale musí mít s realitou konkrétní školy nic společného.

Konstatujete zcela nevhodným způsobem, jemný náznak arogance z Vaší odpovědi je cítit. Pakliže bude tazatelka bydlet na koleji, notebook bych určitě pořídil. Jaký notebook, to je sázka do loterie. Budete jej nosit na přednášky? Zda ano, je lepší pořídit něco o menší hmotnosti s poměrně dlouhou výdrží baterie, nejlépe s matným displejem (nechcete na přednáškách vidět za sebou další studenty v odraze) ??. Třeba mě zde ještě někdo doplní v aspektech výběru.....

Nikdo není nepříjemný, jdeš na vysokou IT a ptáš se na tak elementární věci, že tam si můžeme myslet že jen trolíš.

ty sem napises ze jdes na IT vejsku a jestli tam budes potrebovat notebook a pak se divis ze si z tebe nekdo dela pr.Dell

Bohužel být na tazatele nepříjemní je na tomto fóru standardem.

Stejně jako pokládat stupidní dotazy...

Tak sem nechoď

probook alebo thinkpad, ak to musi byt asus, tak ber zenbook s numerickou klavesnicou v touchpade.

Dekuji

1) IT škola je BFU pojem, navíc to zahrnuje mnoho oborů. Upřesni. "IT škola" může klidně souviset třeba a automatizací...2) Jestli budeš potřebovat notebook nebo ne záleží spíše na tom kde budeš přes týden bydlet. Pokud na koleji daleko od domova, tak se notebook hodí. Pokud máš školu blízko domova a budeš bydlet doma a máš výkonný stolní počítač, tak je notebook zbytečný.

Jde přímo o obor informační technologie. Budu bydlet doma a přibližně hodinu dojíždět.

Tajná vysoká škola (že by nějaká ekonomka?) nezveřejňuje sylaby jednotlivých předmětů?! Dříve se předpokládalo, že student VŠ je schopen logického myšlení a myšlení vůbec.

aha takze nejde o vysoku IT skolu ako taku cize ziadna aplikovana informatika a podobne odbory? Ziaden extra notebook nepotrebujes, kup si lepsi kancelarsky notas a vyber je hotovy

Prostě si připravte peníze a začněte chodit do školy. Oni vám řeknou, co budete potřebovat, a sama zjistíte, co by se vám hodilo víc. Notebook koupíte na každém rohu, není kam spěchat.

Ntb není potřeba. Psát se dá na přednáškách do sešitu a na cvikach budou PC s už nainstalovaným sw.Pokud ntb chceš tak si kup něco co vydrží a dá se na tom pohodlné psat

Notebook se hodí pokud:- si na něm budeš zapisovat přednášky (nechceš používat různé sešity)- v případě dlouhých pauz mezi předměty se nechceš mačkat s ostatními v IT učebně (které jsou často plné), ale raději si sedneš někde na chodbě a připojíš se ke školní síti od tamtud.- chceš při cestě vlakem nebo někde na chodbě školy pracovat na nějaké seminární, semestrální nebo diplonové práci.- ve volném čase chceš sledovat nějaké seriály či brouzdat po internetu.Pokud ne, tak se klidně bez toho notebooku obejdeš. Počítačů mají školy dost a během vyučovací doby jsou k dispozici. Na domácí úkoly máš počítač doma. Co za vybavení budeš potřebovat se ale určitě dozvíš v dané škole při zahájení školního roku nebo dotazem na studijní oddělení.

Nevim co je to za tajnou IT skolu, ale u vetsiny predmetu se stejne poznamky na notebooku moc zapisovat nedaji - algebra a analyza je uplny nesmysl a i u dalsich predmetu se budou psat ruzne indexy, kreslit schemata apod. Notebook bych ale poridil kazdopadne. Hlavne aby byl bytelny a mel minimalne 8 GB RAM, potencialne rozsiritelnych na 16. A spis neco mensiho.... sice nevim co je to za tajnou skolu, ale na CVUT mely nektere starsi poslucharny dost male nebo uzke stolecky.

Moje zkušenost je, že jsem za celou dobu studia na VŠ nikdy neslyšel větu "vytáhněte si notebooky". Kdykoli bylo na cvičení třeba dělat cokoli na počítači, tak nás vždycky přivedli do učebny s počítači, kde už byl nainstalovaný veškerý software který jsme potřebovali. Po celou dobu studia jsem dělal doma všechno na stolním počítači a nekdy nevyvstala jakákoli reálná potřeba nosit notebook do školy (ani jsem vlastně žádný notebook v té době neměl).

Ono když máš 3 hodiny volno mezi cvičeními/přednáškami, tak je lepší si udělat úkoly ve škole na notebooku než strávit 2 hodiny cestou domů a zpět.

Nebo člověk zajde do knihovny, studovny a tak.Já osobně bych bral nějakou třináctku, čtrnácku s pasivním chlazením, klidně chromebook. Hlavně aby se do toho dobře koukalo, psalo, a vydrželo to na baterku.

Já osobně bych bral nějakou třináctku, čtrnácku s pasivním chlazením...No nevím, nejsou ještě pod zákonem?

Co si počkat a koupit později podle případné reálné potřeby?

Určitě notebook nutně nepotřebuješ.

Hodí se, pokud budeš ve škole trávit čas a řešit tam se spolužáky úkoly.

Přednášky bývají on-line, většina lidí chodí jen na cvičení. Programujes hlavně doma.