S GTX 1660S, 8GB RAM a HDD se Metro exodus seká

Zdravím,mám možná stupidní dotaz ale moje PC má poměrně "problém" s hrama.FPS klesne z ničeho nic nebo se zkrátka hra zasekává. Díval jsem se na YT na srovnávačky a můj proceser s grafikou by měl rozjet Metro Exodus na cca 60-80 FPS. Ovšem opak je pravdou. Dostávám 40-60 FPS.Konfigurace:CPU: I5 - 7400GPU: GTX 1660 Super GhostRAM: 8GB Není to dělo ale myslím, že rozběhnout by to něco mohlo. Ovladače jsou nové, disk defragmentovaný, anitivir nemám jiný než od Win 10. //Titulek upraven z nic ne/ríkajíciho výkon PC.//

Odpovědi na otázku

Nevím co jsi viděl za video ale podle tvých komponent je 40-60 FPS přesně to co bys z toho měl vytáhnout.

Tam jde právě o ty záseky. Jakmile vystřelím tak se to začne trhat. Což bych dával asi za vinu procesoru, nevím.

A disk je jakej? SSD aspon? neco jineho nez kingston a400?

Kingston Now UV400 - 240GB SUV400S37/240GToshiba P300 2TB HDWD120

A hra je nainstalovana na SSD, nebo se nevesla tak na HDD?

Tak hra má 60GB min. tudíž jsem to mrsknul na HDD. SSD má pouze 200GB

A je to vyreseno HDD v kombinaci s 8GB dela presne to co popisujes, bud si dokup 8GB(jistota), nebo si najdi misto na SSD

nastav si virtual ram na HDD aspon na 20gb, ja to prejel bez sekani na i5-3350P, 8gb ram, RX570 na 1440p, mas malo ssd na system i ram

Virtualni ma teda doufam na SSD a ne HDD, jinak si v nicem nepomuze

Procesor + grafika celkem OK, ale příčina je celkem jistě v nedostatku RAM. To na modernější hry už rozhodně nestačí. Projevuje se to právě občasnými výraznými propady FPS.

8GB Ram mi příjde jako takový průměr co se týče her. 16 GB RAM bych pochopil spíše pro nějákou složitější práci na PC.

8GB je nezbytné minimum k hraní her, určitě ne průměr.

8GB je do kancelarie, na hry je minimum 16

Hry jsou jedno z nejsložitějšího z běžné činnosti na PC doma. Obzvlášť ty relativně nové hry.Jinak pro tazatele, předpokládám že jsi vypnul firefox, chrom, či co používáš? 8 GB je fakt málo a ještě když se dělí s dalšími žravými aplikacemi rozhodně to nepomůže.

Ani omylem, 8GB je základ na kancelářský počítač, na hry je to dnes zoufalost. Máš trochu zpoždění za vývojem software

ale fakt len trochu.. na 16GB som prechadzal v 2013 :)

Zas tak zoufaly to neni, z hernich PC ma "jen" 50% sestav 16GB a vic:https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-S... 8GB u vetsiny her neomezuje..jen u toho nesmi delat dalsi veci. Do novych sestav ale davat mene nez 16GB uz nema smysl, to je fakt. Nove konzole tento zabrzdeny vyvoj doufam trochu popozenou

Jistěže je to zoufalé. To že pořád ještě 50% jede s 8GB neznamená, že to je dostatečné. Ano, ono to pojede většinou i s těmi 8GB, ale výsledkem je přesně to chování, co popisuje tazatel, že mu jedou slušné fps, ovšem s velkými propady. Zvlášť když spousta uživatelů má na pozadí další věci, které ještě z té RAM užírají.

Ve FHD, pokud nejde o honbu za kazdou jednotkou FPS, tech 8GB ve vetsine her stale staci. Ne vsak samozrejme ve vsech. A vyssi rozliseni uz jsou skutecne o 16GB.

Jj, ono to samozřejmě většinou pojede, ale s velkou pravděpodobností mu to bude dost často swapovat a to jsou pak ty propady.

Vysledky odpovidaji pouzitemu HW. Muzete navysit RAM na 16GB. V nekterych hrach to muze pomoct, v jinych se nic nezmeni. (Tedy pokud se zde bavime o FHD rozliseni.)

Já mám AMD rizen7 mám 6gb GTX ,16 gb ram , zamrzá to musím restartovat PC je to děs