Ryzen X Intel

Ahoj,chtěl bych se zeptat na názorna procesory AMD Ryzen 3 120 a Intel-core i-3 8100 jeden z procesorů bych chtěl dát do PC sestavy za cca 16 000Kč takže jestli jsou podobné bral bych ten levnější. Ale také bych rád věděl jestli mezi nimi není nějaký velký rozdíl např. jako Linux a Windows nebo tak dík.

Odpovědi na otázku

Než se tu zase strhne nesmyslná debata "AMD vs Intel", která nikam nepovede, doporučím ti, aby sis specifikoval, k čemu to PC budeš hlavně používat a našel si nějaké odpovídající testy. Čistě za mě:Do té sestavy jsem dal R3 1200 z jednoho prostého důvodu - aktuální cena. Díky ušetřené cca tisícovce se tam vešlo i SSD. https://www.zive.cz/poradna/sestavit-pc/sc-20... Čistě z herního hlediska je ale i3 většinou trošku lepší, takže pokud najdeš ty peníze na B360 + i3-8100, tak za mě jen plus. Pokud bys ale kvůli tomu měl sestavu nějak ojebat nebo ji dokonce vrátit do středověku vyhozením SSD, tak radši ten Ryzen.

Pokud bych tam měl nacpat i3 tak, aby cena zůstala stejná, musí něco ven:https://www.czc.cz/76frs2ovgcg5rbh2vsb23i6hr... Takže třeba HDD, protože ten nemá vliv na výkon a můžeš ho kdykoliv dokoupit.