Ryzen vs Coffee Lake

Zdravím,mám rozpočet na MB, CPU, RAM a zdroj cca 12k.Svoje PC používám na 85% na hraní, otázka zní, vyplatí se koupit i5 8600k/i3 8350 s low-budget MB (a pozdější upgradem kvůli OC), nebo i5-7600k anebo Ryzen 5 1600 OC s B350?Moje současné GPU je 1050ti, ale do konce roku budu upgradovat pravděpodobně na 1070.

Odpovědi na otázku

i3-8350K bude mít velice pravděpodobně podobný výkon jako i5-7600K, takže koupě aktuálního i5 by byla blbost. Na souboj i5-8600K vs R5 1600 si počkej, až to vyjde. Na hry bude nejspíš lepší volbou i5-8600K, ale to se uvidí až 5.10. Zatím se můžeš podívat na i7-8700K:https://diit.cz/clanek/prvni-test-sestija... To plně splnilo mé očekávání - stejný výkon na jádro a ve vícevláknovém použití se +50% jader navíc projevuje, jak má.

tudíž pokud bych vzal i3-8350k tak bych měl levnější a novější i5-7600k? http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-760... Tady ale ta i3 ve všem na i5 ztácí...

Tomu nevěřte. Ješte ty procesory nevydali. Dokonce tenhle ještě nikdo netestoval, pokud vím. Ty data tam budou jen nějaké štěky. Kromě toho počkat 14dnů vás nevytrhne.Nejlepší možné porovnání je tady:https://goo.gl/6v3yEvJak vidíte ty procesory jsou skoro identické!!! Jen 7600K má turbo, které ale stejně při taktování nevyužijete. 7600K je v základu 3,8-4,2GHz (4,2GHz ale není pro všechna vlákna), 8350K je v základu čistě 4,0GHz (už ale pro všechna vlákna). Pokud přetaktujete, tak je to jedno. Výkon možná bude stejný, ale cena procesoru bude nižší! Možná bude dražší deska, ale budete mít to nejnovější. Změny nejsou jen přeznačení. Někde jsem četl, že by mělo být posílené i napájení, takže doufám, že půjdou o fous lépe taktovat. Musíme ale počkat na recenze.Tak jako tak 14 dnů vás nezabije. Můžete na tom jedině vydělat.

ale tak jde o cenu té desky, ta pod 3k nepůjdě

A deska pod 7600K tě vyjde levněji? Nevyjde.

Jistěže ztrácí. Je tam zatím jen jeden jediný test na 4GHz, tady bez většího OC. Přetaktuj ho na 4,5-5 GHz a je na tom stejně jako to i5. Je to stejný kus křemíku, jen má nižší základní takty (ty ale u "K" nikoho nezajímají) a nemá turbo (to u "K" také nic neznamená). Menší cache (6MB vs 8MB) také podle mě moc vliv mít nebude.Možná bude nepatrně horší i po OC, ale určitě vyjde podstatně levněji než i5-7600K a ve hrách rozdíl nepoznáš. Určitě ne s GTX 1050 Ti.

Ono jestli bude přecházet na GTX 1070, nebo GTX 1080 (ceny se nebezpečně přiblížily), tak je pro něj zajímavější spíše i5 8400, nebo i5 8600K. Z vlastní zkušenosti vím, že pro GTX 1070 je 4 jádro výjimečně limitující. 6 jádro už by dávalo jistotu a určitý prostor.

Ano, pro tu bych vzal nové 6jádro nebo Ryzen. Ale určitě ne i5-7600K, které bude po vydání i3-8350K úplně zabité. A pokud vyjde ta GTX 1070 Ti (v podstatě GTX 1080 s GDDR5 místo GDDR5X), bude to také zajímavější volba než GTX 1070.

Takže si myslíte, že ta nová i3 by 1070 neutáhla?Samozřejmě že to jsou jen spekulace, ale to je pro mě celkem důležitý fakt

Záleží na hře. V některý má i G4560 s GTX 1080 stejné výsledky jako s i7. Zkus si najít nějaká videa na téma i3 vs i5 vs i7 +1070/1080 a podívej se na hry, co tebe zajímají. Pokud zjistíš, že v nich jsou rozdíly minimální i s aktuálním i3, tak nové i3 bude stačit s přehledem. Pokud ale zjistíš, že ve většině her, co tě zajímají, má i7 veliký náskok, bude lepší sáhnout alespoň po novém i5.

jako četl jsem že bude ta Káčková i5 stát okolo 7k, s čímž bych asi na taktovací desku neměl, ale počítám s tím že se mi to vyplatí, s tím že bych si ji koupil později a pro teď by mi stačila nějáká průměrná (?)

Z meho pozorovani jsem dosel k zaveru, ze vetsi cache ma na hry vyraznejsi dopad nez HT (ktere je pro par her dokonce i mirnou brzdou).

Preco chces mat ten Coffe Lake? Je to iba marketingovy tah na vydanie Ryzenu, ziadna viditelny zvysenie vykonu.

i5-7600K > i3-8350K = podobný výkon za nižší cenui5-7600K > i5-8600K = o 50% více jader, tady i výkon v multivláknu až o těch 50% vyšší, cena o něco vyššíi7-7700K > i7-8700K = o 50% více jader, tady i výkon v multivláknu až o těch 50% vyšší, cena o něco vyššíAno, je to jasná reakce na Ryzen a je to splácané narychlo. Ale že by tam nebylo viditelné zvednutí výkonu je kravina.

Nárůst výkonu bude určitě. Konečně procesory s 6 jádry. Osobně bych ale asi do těch novejch i5 nešel. Nemají Hyper-threading, takže bych si radši připlatil na i7.

HT přidává cca +30% navíc, takže +50% fyzických jader navíc je podstatně více a dá se očekávat, že výkon i5-8600K bude vyšší než výkon aktuálního i7-7700K. Na hry tedy bude ok, na render a podobné věci, které umí zužitkovat každé vlákno navíc, bude i7/i9 (nebo více-jádro od AMD) samozřejmě lepší volbou.

Já jsem spíš myslel u tý 8. generace, že bych už radší koupil i7 s šesti jádry a HT než i5 s šesti jádry bez HT.

na procesor za 10k mít určitě nebudu, jak jsem psal, mám na CPU, MB, RAM a zdroj cca 12k...

pokud bys měl zájem tak mám moc nepoužívanou GTX 1070...

Tak nepoužívanou nebo lehce jetou? https://www.zive.cz/poradna/upgrade-temer-nov...