Ryzen procesory

Chci se zeptat rozhoduju se o koupi nového procesoru.. Nejradší bych šel do ryzen.A tak se chci zeptat jaký Ryzen je nejlepší koukal jsem se a našel jsem ryzen 7 2700 a 1800x vím, že 2700x je nejlepší, ale to by se mi potom nevešlo do rozpočtu.. Takže teda opravdu jsem na vážkách a nevím jaký. V blízké době neplánuji taktovat.

Odpovědi na otázku

Ryzen 5 3600 nebo Ryzen 5 3600X.

Ryzen 5 souhlasím, dnes jsem jeden kousek z konce roku 2018 viděl a jede fakt suprově...viděl sem i grafické testy na odnoží ryzenu a ty levné kusy do pcie slotu se mužou zahrabat..Jen jeden chtěl Cuda technologii kvuli softu a tam instalace vyhodila hlašku že nic

Vydrž týden, vyjdou testy nové řady 3000. Měly by být o dost zajímavější a takový 3600 obsadil aktuálně dokonce první místo v single core výkonu před i9 9900K. Doposud patřilo prvních asi 140 příček jen Intelu. Za týden se uvidí, zda to je pravda nebo jen nějaká manipulace.

Koukni na podrobnosti:https://www.passmark.com/baselines/V9/display.php1x 8 GB DDR4-2666, B450 Aorus M - low-end za 2 200 KčJsou dvě možnosti:1) bylo to přetaktované a PassMark má chybu v detekci2) nic nebylo přetaktované a opravdu došlo k výraznému vylepšení architektury3) je to nějak jinak a test nereflektuje reálný výkon

Jsou to jen dva vzorky. Nedávám tomu velkou váhu. Podle mě to neodráží běžnou realitu, to by byla opravdu bomba. Možnost 2 se mi zdá nejméně pravděpodobná. Beru to jen tak, že by to mohlo být zajímavé.

Vzhledem k tomu, že jsem v příspěvku zmiňoval, že 2700x je přes můj rozpočet tak nebudu kupovat procesor za 500$

Odhadovaná cena R5 3600 je Kč 5.500,-, tak o čem to mluvíš?

Jo a výkonově je to takhle: https://diit.cz/clanek/sestijadrovy-65w-r...

Jo omlouvám se spletl jsem ti cenu.. Každopádně děkuju za radu určitě si počkám

To by pro mě možná bylo zajímavé, ale nevím, jestli se to dá takhle odhadnout pouhým přepočtem. Kolik stál Ryzen 2600 při uvedení na trh? Teoreticky by to mohlo být stejné.

Ryzen 5 3600 bude stát tolik, kolik zhruba výkonově srovnatelný procesor poslední dnes dostupné generace nyní. A tím je Ryzen 7 2700, takže 5200 Kč s DPH.Z toho plyne, že o výhodnosti Ryzen 5 3600 bych zase moc nespekuloval. Až přijde do obchodu Ryzen 5 3600 za 5200 Kč, tak bude Ryzen 5 2600 ve výprodeji kolem 3200 Kč.Je pak otázkou, zda se za ty prachy pak R5 3600 vůbec vyplatí a nebude výhodnější šáhnout po výprodejové R5 2600. Rozdíl 2000 Kč je dost.

Samozřejmě záleží, jaký bude nárust výkonu, podle toho se rozhodnu. Ale někde jsem četl, že R 3600 má stát 199 $, což při aktuálním kurzu a DPH vychází kolem 5500 Kč. Čekal jsem, že to bude dražší, lehce nad 5 tisíc by pro mě ještě stálo za úvahu. Zatím se spíše kloním k R 2600.

To se kloníš dobře. Já očekávám, že pár týdnů po sehnatelnosti Ryzen 3xxx v šopech, půjde na aukru sehnat jetá R5 2600 v relaci 2200 až 2500 Kč. To znamená za méně než půlku nové R5 3600.Za takové konstelace by šel do R5 3600 jen idiot.

A core i5 6400, a podobné střepy, budou mít stále sebevědomou cenovku 3000 Kč.

...a bazarové 4 roky staré i7 6700 spadnou konečně pod 6000,- :)

Pche, na Bazoši je dokonce Core i7 7700 za 5 200 Kč.

A momentálně nejvýkonnější ryzen je jaký kromě 2700x?

Aktuálně vyšší než R7 2700X (8c/16t) není. Ale chystá se R9 3950X, který bude mít dvojnásobek jader (16c/32t). Ale pokud nemáš využití pro tolik jader, je to k ničemu.

To bude imho vyžadovat desku se silným VRM, jinak bude ohňostroj.

Třeba nějakou A320 za litr, které ho výrobce nějakou záhadou přidal do FW. Mohla by z toho být podobná legrace, jako tu občas je s FX-9xxx a 760G v provedení "holobyt".

Musí stačit nForce MCP68 v revizi AM3+ a Eurocase ATX-450W PFC nebo Crono PS400Plus. Psali to na tom webu https://www.cena-vykon.cz/2016/11/24/nejlepsi-herni... , tak to musí být pravda. S dovolením jsem si dovolil navrhnout ke koupi výhodnější desku s USB 3.0 a když ta deska umí FX8370, tak tam FX-9570 určitě pojede. https://www.asrock.com/mb/overview.aspKonec srandy a ironie, doufám, že to nebude nikdo zkoušet.Teď jsem dostavěl jeden „LevnejPočítačDěckámNaHryHlavněAbyToMocNestáloAleNebylToÚplnejŠunt“ s Ryzenem 3 2200G a ASRockem B450M Pro4. VRM a cívky topí jak prase a to mám v místnosti pod 25 °C. Je to relativně slušná deska za dvojku a stejně bych se do ní dal bát plný Ryzeny s X na konci a nedejbože v ní taktovat.