Ryzen 5 2600 nebo ryzen 3 3100 nebo 3300X

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jaký procesor vybrat. Mám základní desku gigabyte b450 aorus elite. Také mě zajímají taktovací možnosti. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

A chceš na tom hrát, nebo co? Máš už jiné komponenty, kromě MB?

Mám ještě vše kromě cpu. Základní deska GIGABYTE b450 aorus elite, GPU ASUS DUAL RX 580 8GB, RAM 16 GB 3200 MHz hyperx fury, skříň 1st cool gamer 3 se 4 ventilátory. A ano chtěl bych hrát hry typu GTA 5, Forza horizon 4, atd. a hlavně stříhat videa v adobe premiere.

Ciste herni PC s 3300x (3k na heurece) vyrovna herni vykon i 3600 (4.7k) (pri pouziti GPU do vykonu 2070s), lepsi karty uz asi ne. Ciste pro strih videa by bylo pomerem asi nejlepsi 8 jadro 2700 za (4.2k)..Zalezi jestli vic strihas nebo hrajes. Ruzne kombinace si omrkni na youtube v testech

Momentalne je 3300X vyprodany vsude a ryzen 7 2700 zdrazil z 4200 na skoro 4500.

Ano, dostupnost je mizerna, ale maji pry naskladnit behem 1-2 tydnu..Mit jen 3k na CPU, tak do herniho PC neni lepsi CPU

A když bych řekl, že maximální cena za cpu je 3k, tak jaký CPU byste zvolil?

Nebo respektive jaký je výkonový rozdíl mezi přetaktovaným ryzenem 3100 a 3300x?

neries pretaktovane procesory. 1. sa ti to mozno nepodari, 2. ak sa ti to podari nevies na aku frekvenciu 3. procesory sa dnes taktuju same, vola sa to turboVzdy ries vykon v zaklade, bud si pozri nejake recenzie, kde to je porovnane presne, alebo nejaky test napr. passmark, kde je 3300 rychlejsi o 10%

Doporucil bych vymenit grafiku, misto obstarozni RX580 radeji nejakou GTX 1650, GTX 1660/Rx 5500/5600XT.

GTX 1650 mu přidá asi tak 1 FPS a to se vyplatí

Hlavně rx 580 je pro mě naprosto dostačující grafická karta a nemám potřebu jí měnit. Nemám s ní jediný problém. Nový procesor scháním zejména pro střih v ADOBE PREMIERE. Procesor z bazaru se absolutně nevyplatí a základní deska také ne. Možná má na to někdo jiný názor, ale já jsem zastáncem, že to co je základem celého počítače by mělo být kvalitní a ne použité a zdroj by u takovéto sestavy také neměl být žádný odpad. Grafická karta je pro tuto chvíli na jednom z posledních míst.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-AORUS-EL... mozes tam osadit hocico co je na trhu pre sAM4, som prekvapeny, ze taby borec co striha v adobe premier ehm... neuspel pri pokusoch najst si to sam.