Ryzen 5 1600 12nm na Win7

Ahoj,chci mít Ryzen procesor a provozovat Win7 (prosím nerozebírejme proč).Pokud se nepletu Win7 podporuje i Ryzeny řady 1xxx a 2xxx takže by to mělo jít,tedy patří sem i normální R5 2600.Ale narazil jsem na poradně na vláknohttps://www.zive.cz/poradna/bios-in-this-syst... kde je příspěvek:"Hloupý Honza | 13. 01. 2020 18:54Windows 7 na Ryzenu s integrovanou grafikou spustíš.Pokud chceš nový počítač schopný provozu Windows 7, tak si buď kup Intel Skylake nebo Ryzen 1. generace (ne novou revizi R5 1600, která je přejmenovaný R5 2600)"Ryzen s integrovanou grafikou nechci, v tom není problém, ale proč by neměla fungovat nová revize R5 1600 (12nm), jestliže to je přejmenovaný R5 2600 ?Provozujete někdo Ryzen + W7 ?Na jakých deskách ?Problémy s instalací ?

Odpovědi na otázku

https://www.zive.cz/poradna/jaky-nejlepsi-lev... V skratke vsetky ryzeny s w7 funguju, okrem tych s integrovanou grafikou. 1. aj 2. generacia je amd-ckom podporovana. Oficialne nieje podporovana 3. generacia chipsetov X570, ale da sa to rozbehat. Dokonca aj najnovsie ryzeny 3000 by v X470 a B450 chipsete mali s w7 fungovat bez problemov.Ak chces bez problemov fungovat tak si kup X470 alebo B450 chipset a ryzen 1000 alebo 2000-ovej rady (bez grafiky).

Díky, ale to čtu poprvé, že by Ryzeny řady 3000 mohly jít s W7.Plnohodnotně nebo s nějakými omezeními ?Můžeš dát nějaký link na další info ?Tady si dal někdo práci s instalačkama, je to čerstvé, ale o 3.řadě není řeč.https://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/windows7.php

Parovat moderni HW s obstaroznim SW je nesmysl. Bud kup v bazaru starsi HW a nebo spolu s novym HW aktualizuj i SW.

Ano, funguje to, ale musíš to umět nainstalovat.Tzn. integrovat ovladače USB do instalačky nebo použít PS/2 klávesnici. Otravovat bude taky hláška "Nepodporovaný HW", kterou musíš odinstalovat. Teď už je to stejně jedno, když žádné nové aktualizace nebudou. MS by mohl vydat ještě jednu aktualizaci, která by tu, teď už nesmyslnou hlášku, zrušila. Sám jsem instalaci na Ryzen 5 2600 a B450 čipset zkoušel ve spojení s RX580 a funguje to bez problémů a stabilně. Instalace jsem zkoušel na SATA SSD. NVMe disky nejsou oficiálně podporované, ale taky se to dá na ně nainstalovat a funguje to. Ale je to už trošku komplikovanější. ☺

Už jsem tu jednou uvedl link na instalačky W7,mám za to že si někdo dal tu práci a drivery USB a NVMe tam zakomponoval:https://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/windows7.php

U první generace budeš řešit minimum problémů. Ono se může stát, že koupíš nový R5 1600 a desku, ke které ještě výrobce nevydal firmware s nejnovější AGESA. Pak se může stát, že budeš řešit hlášení neznámý procesor a Windows se budou bránit instalaci periferií. Je to málo pravděpodobný scénář, ale může se to stát.

Pokud nepotřebuješ nezbytně nutně rozchodit sběrnici PCI-E v.4.0 => nemusíš montovat MB s chipsetem AMD X570 => stačí chipset X470 nebo dokonce podstatně levnější B450 => můžeš použít libovolný současný Ryzen 1. - 3. řady kromě APU. Samozřejmě s aktuálním UEFI.Optimálně s MB ASUS, který nabízí vymazlené ovladače pro W7/64 a chipsety X470/B450.

Windows 7 bude zanedlouho končit podpora, přemýšlet nad jeho dalším provozováním je holý nerozum.