» Poradna » Windows (a jiné OS)

Rychlý přístup ve Windows 10 nefunguje

Dobrý den,bohužel mám Windows 10 v české verzi a těžko se mi hledají errory v češtině, takže si s tímto nemůžu poradit. Na novém notebooku (Dell) mám Windows 10 a od počátku zde nefunguje Rychlý přístup (Quick access). Nezobrazují se zde ani poslední navštívené složky, ani nejčastější složky. Při kliknutí na "Připnout aktuální složku k Rychlému přístupu" se objeví chybová hláška s titulkem na liště: Explorer.EXE. Chybová hláška je poněkud zvláštní, vypadá to jako cca 2-3 prázdné řádky a na posledním řádku je "již existuje." a tlačítko "OK".Na internetu jsem našel několik možností řešení, jako vypnutí automatického připínání častých/posledních složek (bez výsledku), následně radu najít složku AppData/Roaming/Microsoft/Recent a smazat obsah, ale složka byla prázdná a ani smazat ji nepomohlo.Dochází mi proto nápady, nevíte, jaké by mohlo být řešení?

Odpovědi na otázku

- Otestovat HDD (HDD Scan)- Otestovat RAM (memtest)- Zálohovat data, provést čistou reinstalaci systému z DVD (ne ze zapraseného recovery od výrobce, to smažte).- Nainstalujte operační systém dle licence, s kterou byl PC/NTB zakoupen.- Ovladače stáhněte pouze ze stránek výrobce.- Aktualizujte operační systém.- Zálohovaná data proběhnout ESETem, Kasperskym, Antimalwarebytes nebo jiným funkčním antivirem.Pokud Vám některý z výše uvedených kroků činí problémy, zaneste PC/NTB do nejbližšího slušného servisu.

Zkusil bych čistou instalaci z ISO od Microsoftu.

Díky za tipy, tedy reinstall se mi kvůli takové blbosti teď dělat nechce, ale kdo ví, třeba mi dojde trpělivost a obrátím se k tomu...

Proč tady, vy sráči, všichni doporučujete totální reinstalaci pokaždý, když se něco posere? To bych musel reinstalovat furt! Kam na tyhle rady chodíte, vy sociální imbecilové? Je rok 2019 a ne 1999, když se jim sraly W98 (zlatý W98 z tohohle hlediska).Podívejte se na Facebook MS do příspěvků, jak jsou tisíce lidí nasraných z tohohle zkurvenýho krámu! Nic? Nedotejká vám, že kdo tenhle OS zkurvil, je akorát tahle zamrdaná zkurvená firma dementů jménem Microsoft? Mám tejden W10 a už se tam posraly tři věci! Nepoužívám kradený SW, nelezu na pochybný stránky, mám tam akorát Thunderbird, protože ta jejich vestavěná Pošta vůbec nefachá, a Acrobat Reader... A z představy, že bych si tam měl instalovat SW pro práci, se mi dělá předem zle. Vy zmrdi, co nám tady radíte ty vaše nesmysly, vás já někde potkat, tak vám rozbiju držku stejně jako někomu z MS...Sráči!

Kroť se mladej. Mám dojem, že ti hráblo. Napij se studené vody nebo si dej sprchu. Co jsi v životě vymyslel ty? Když tě Microsoft tak sere, tak si kup sčot, jestli víš, co to je. Mám "rád" lidi, co jen nadávaj, ale sami nikdy s ničím nepřišli.

zadaj do prikazoveho riadku:del /F /Q %APPDATA%\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations

Konečne rozumná rada. Dík moc!!!!

Souhlas, konečně rozumná rada, děkuji moc

Díky, taky mě to pomohlo ....

Díky moc !!! Podobný problém, W10 + Rychlý přístup se kousl a furt něco chroustal a zahltil tak celej notebook, jeden příkaz a vše zase OK.

Tak 3 roky od původního dotazu se mi to konečně spravilo. Samovolně, nic jsem neudělal, nejspíš se to nějakým updatem opravilo. Vtipné.

Rada na smazání přes příkazový řádek funguje. Řeším to už 2 hodiny, děkuji moc!