Rychlosti pamětí

Dobrý denMohl by mi někdo vysvětlit jak je to s rychlostmi pamětí. Mám v PC tyto pamětí HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2400 a tento procesor Intel Core i5-9600K a desku GIGABYTE Z390 UD - Intel Z390, když spustím CPU-Z a v sekci menory mi to píše NB Freguency od 800 až po 4300 MHz což je rychlost pamětí to chápu.Chtěl bych vědět kdybych tam dal paměti s rychlostí 3200 MHz tak by to bylo stejné nebo jiné. Jestli rychlosti paměti 2400 MHz a nebo 3200 MHz s XMP který mám zapnutý. Děkuji za vysvětlení nějak v tápu.

Odpovědi na otázku

Nikdo neporadí.

Na co koukáte - těch 800-4300 je takt procesoru ne pamětí. Takže s 3200MHz paměťmi vám rychlost CPU nijak nahoru nepůjde.CPU-Z bude rychlost vašich pamětí zobrazovat jako 1200MHz a to v sekci memory

Nechápu trochu tu otázku, co by bylo stejné? Jsou to 2400 paměti, nebo nějaké rychlejší. Protože "mám 2400 a XMP zaplé" se vylučuje v podstatě... XMP není on/off ale v podstatě vybraný profil s daným taktem. Rozdíl mezi 2,4 a třeba 3,2 si dohledejte na YT na internetu, jestli za to "útratu" stojí....a ano. 8 až 4,3 GHz je takt cpu ne pamětí... trochu se tu pletou jabka a bagry...

Já myslel když mám paměti 2400 a kdybych tam dal paměti 3200 jestli by mi to zvedlo výkon pc a nebo se to nevyplatí výkon zůstane stejný.

Takhle... ten nárůst je jak kde. Tzn. počítej, že paměti co chceš stojí +/- 2300,- (16 GB ram 3200 / cl16 ) a u některých her tam není rozdíl, u některých třeba 5% (když je to víc, už tomu moc nevěřím). U kompilování kódu to umí udělat (cl) až 20%. Takže vem YT a podívej se, není fakt nic lehčího.viz třeba : https://youtu.be/BYJoPjbeP08Ale tohle si tazatel mohl vygooglit za 5 vteřin, testů na to je mraky... lenost mno..

TL;DR: ne

nárůst výkonu tam nějaký bude, ale u většiny aplikací a her to ani nepoznáš. Nicméně za určitých specifických podmínek, jako třeba u hry Factorio, může dojít k nárůstu výkonu o 30%

Díky za vysvětlení, nechám ty co mám