» Poradna » Web a internet

Rychlost.cz - více vláken

Zdravím, jsem připojený na wifi, kde je asi poměrně velká agregace, takže rychlosti stahování kolísají od 0,5 až po 7 Mbps. Je ale zajímavé, že když použiji rychlost.cz, tak téměř vždy je naměřená hodnoty výrazně lepší, než to, co odpovídá reálnému stahování. Resp. reálné stahování odpovídá na rychlost.cz položce naměřené v kolonce 1 vlákno (např. 1,7 Mbs), kdyžto v kolonce více vláken je kolikrát i přes 10 Mbs, což jsem ale v praxi nikdy neviděl. Co je prosím to jedno vlákno a více vláken? A k čemu to je, když to v praxi nemá vliv? Díky za odpvědi.

Odpovědi na otázku

Cely test rychlosti voci rychlost.cz je absolutne nevypovedajuci, obzvlast teraz, ked su i hlavne linky zatazene vyrazne viac nez bezne.Nejake citanie objasnujuce realitu ohladom rychlosti pripojenia:https://www.zive.cz/clanky/mereni-rychlosti-i...

Tento článek znám a myslel jsem, že se týkám hlavně onoho uvedeného webu, ale nejspíše to bude podobné všude. Moje otázka byla hlavně na to, co je to na rychlost.cz za položku více vláken. Můj IPS tam má prostě limit 7Mbs a ten nikdy nepřekonám ať už stahuji z jednoho nebo více zdrojů naráz. Jak k tomu tedy rychlost.cz přišla?

Proste tvuj IPS ma hlavne nedostatecny peering mezi sitemi. Tady je vyhoda velkych operatoru.

Více vláken: zjednodušeně v jednu chvíli stahuješ z více zdrojů. Jednu věc stahuješ z uloz.to, druhou ze stahuj.cz, třetí ze slunecnice.cz atd.Existijí i klienti, kteří umějí stahovat více vláken z jednoho zdroje, ale to musí podporovat i server.

Čekal jsem, že mi to někdo napíše, protože se to nabízí, ale já tomu nevěřím. Kdyby to bylo tak snadné, pak můžu stahovat z více zdrojů naráz a když posčítám ty rychlosti, měla by to být ta výsledná velká. Jenže ta výsledná sečtená je vždy stejná, jako když stahuji jeden soubor. Myslím, že rychlost.cz někdo něco obchází nebo šidí. Těch 10 Mbs nikdy nešlo, i když bych byl ve vesnici sám.

Existuje prioritizace a limitace přenosů (QoS fronty a pravidla), kterými poskytovatel řídí, aby klient měl max. rychlost kterou si platí a aby i při maximálním vytížení na každého zbyla část přenosového pásma v obou směrech. Na počtu spojení/vláken nezáleží, počítají se všechny data klienta.Prioritizace slouží obvykle proto, aby co nejrychleji prošla data citlivá na jitter (VoIP, Videohovory, IPTV), ale dá se použí i pro vylepšení výsledků měření na měřících serverech, aby měli zákaznící dobrý pocit Takže měření někdy nejde věřit.Jestli chceš příklad skutečně multivláknového stahování, zkus torrent klienta, umí stahovat různé části souboru od desítek peerů najednou a když ho neomezíš na rozumný počet součastných spojení, zahltí klidně NAT tabulku domácího routeru.

Díky za odpověď. Poučné.

Driv jsem pouzival na stahovani http://www.speedbit.com/dap/neboJDownloaderktery umi stahovat 1 soubor ve vic vlaknech..u toho DAP to vytizi dostupny pasmo na 100%..melo by ti to pak stahovat tolik co ti ukaze:https://beta.speedtest.net/