Rychlost usb

Zdravim,rad bych se zeptal, kde muze byt problem... do PC jsem si pres satu pripojil HDD 2,5". Do USb mam pripojeny externi HDD potrebuji z disku pretahnout asi 200 GB dat na externi disk... USB na externim disku podporuje 3.0, PC vsak umi jen 2.0. Rychlost prenosu je vsak cca 800 kB za sekundu... to tady budu snad do Vanoc. Chapu, ze dat je hodne asi 200 000 souboru, ale tak pomalu mI to nikdy nesli... zkusil jsem pripojit do PC telefon a pise mi to, ze toto zarizeni muze pracovat rychleji, ze to mam pripojit do USB 2..... schvalne to pripojuji primo na desku... zkusil jsem take stahnout nove ovladace... a rychlost stejna

Odpovědi na otázku

Otestuj ho cez HDtune - akú rýchlosť nameria?

Hdd byl v notebooku a tam slapal I kdyz byl spusten windows prenosovou rychlosti cca 30 MB/s s tim externim HDD... notebook umrel, tak pretahuji pres stolni Pc a je to katastrofa.... schvalne to ted zkousim po castech.. a 26 GB se zbyvajicimi 36000 poloozkami vyjde na priblizne 11 hodin a rychlosti 885 kb/s

A sme doma! Ty prenášaš 36000 položiek - teda súborov. Čím viac malých súborov sa prenáša, tým pomalšie to pôjde. Keby si prenášal na jeden záťah napr. 1GB - tak tá rýchlosť by bola už v Mb/s....Pre každý súbor sa totiž musí určiť miesto uloženia na disku (sector, cluster) a následne sa ukladá.

Podívej se, co píši dole... Schválně mi to nedalo a pripojil jsem do Saty jeste dalsi disk 3,5" a uvidime jaka bude rychlost... ja mam spis podezreni ze mi USB pracuje na 1.0... ta deska je stara ASUS P5LD2-SE mam tam nainstalovane W7 a pro W7 není zádna podpora, tak jsem stahoval sady od windows vista 32 bit

Tak problém je někde v USB... Když mám připojený 3,5" disk do saty a 2,5" disk taky do staty tak je rychlost trvala 25 MB/s a již mám z 200 tisíc souborů přenesených 25 tisíc.... zbýva 175 tisíc (odhadovaný čas 45 minut)

usb 2,0 dokáže při sekvenčním přenosu max. 30MB/sPři přenosu mnoha malých souborů může tato rychlost opravdu klesnout na zlomek.Otestuj to pomocí CrystalDiskMark, ale nic nového se zřejmě nedozvíš...---------------------------------------------------Jediné řešení je ext. disk vyndat z boxu (pokud to lze) a připojit ho přímo na sata port PC.

Nelze, porušil bych záruku... Jak je tedy možné, že jeden disk jsem mel v notebooku na satu a ten druhy (sice to byla USB 3.0) ale slo to podstatně rychleji? No schvalně zkusím přetahovat třeba film

Někde musí být problém... Ze začátku se přetahoval film rychlostí cca 60 MB/s a ted se pretahuje 5 MB/s a porad ta rychlost pada... no ted už je to jen 4MB/s

3MB.... to není možné :D

2 MB a už to vyhazuji z okna

Otestuj tu rychlost pomocí HDTune.

Vydrz, idem pod okno.

nez ho vyhodis, tak zkus jiny kabel. pokud mozno co nejkratsi. Taky existuji kabely co maji na strane " USB co se dava do pocitace" dva konektory pro "posileni napajeni".

A nebylo by to náhodou tak, že kdyby nebylo pro něj dost el. energie, tak to ten HDD odmítne? že ani nenačte? Spíš si myslím že mi nesedi ovladače na chipovou sadu

a kablik je USB 3 a je dlouhy asi sotva pul metru

Patriku, jak ti ostatní radí, použi Crystal Disk Mark a dozvíš se víc.https://crystalmark.info/download/index-e.htmlNa obrázku je rozdíl mezi USB 2 a USB 3.https://ibb.co/cnDgA6

Dobře díky, až přetáhnu ty data na ten 3,5" HDD, tak to zkusím... Musím mít zálohu, jinak když selže, selžu i já

To ho ale moc nepotěší - z obrázků je patrné, že sekvenční ryclost je sice cca 4x větší ve prospěch usb3.0, zato přenos malých souborů je skoro stejný....

Kluci určitě bude spíš problém s tím USB... Že nepracuje rychlostí 2.0, ale jen 1.0... Asi to bude tím, že nemám ovladače na mou desku P5LD2 SE, protože tu mam windows 7 64 bit a na strankach vyrobce pro tento system nepotrebuji zadne ovladace... Ale nesel mi ani zvuk nic.. tak jsem stahoval ovladace i pro chipset od windows vista 32 bit.. a zvuk ide.. ale asi je problém s tím usb... Když jsem chtěl zkusit nainstalovat ovladace z XP tak to psalo, ze to neni pro tento system a instalace se ukončila

Ano, skutečně to tak vypadá - je potěšující, že se zde vyskytne (občas) i rozumný tazatel....---------------------------------------------------------------------------Pokud jsem někdy nemohl na nějaký HW/OS sehnat driver, vždy pomohlhttps://drp.su/download.htmSamozř. použij tu online verzi a pak si ze seznamu vyber co nainstalovat.Rozhodně bych to zkusil.

Jdu to zkusit

A čo ti bráni aby cez SATA pripojil do PC aj druhý HDD ? Nič! A kopírovanie ti pôjde niekoľkonásobne rýchlejšie /asi až 10 krát/! Ten externý disk v krabicový ? Vyber ho pripoj ho SATA káblom b z PC a ideš....stačí ho položiť , max. lepiaci pásku.

Co mi brání? Tak já si koupím 1 TB disk zabudovany v 2,5" ramecku a pak ho z něho vytahnu, aby mi skončila záruka. Jsi zdravý? Jinak kdyby šel normalně vytahnout, tak tu asi nepíšu ne

To s tou zárukou máš samozř. pravdu. Nicméně příště, až budeš kupovat externí disk (lhostejno zda 2,5 či 3,5) kup interní disk + box zvlášť. Odpadnou ti tyhle starosti protože v případě potřeby můžeš disk z boxu kdykoli vyndat a připojit klasicky přes sata....Pochopil?

To je sice pravda, ale já jsem zde řešil problém s USB 2.0. To, že si takto mohu pomoci se satou, tak beru pouze jako krizovku!!! Kdy nemám čas na řešení tohoto problému a potřebuji data přetáhnout rychle! Už vidím, jak pokaždé (protože mám jsem měl nefunkční USB 2.0) otevíram case, abych tam dal Externí hdd... Trochu blbé ne?????????????????????????????

Vyřešeno. Aktualizací biosu a následným povolením USB 2.0 řadiče v Biosu. Jak tak čtu, tak se většině zde v poradnách najde rada ve stylu - najdi si na google, kdyz to neumíš, tak to nedělej. K čemu vlastně tato poradna je? Chytráku je zde plno, ale poradit umí jen málo z nich