» Poradna » Počítačové sítě

Rychlost uploadu a stream

Zdravím, včera jsem ze srandy stáhl Streamlabs OBS, s tím, že zkusím něco streamovat. Aplikace se sama nastavila a já tak nečekal a vrhl jsem se do toho. Všechno jelo parádně, hra se nekousala, ale když jsem se podíval na Twitch jak to vypadá, zděsil jsem se. Na Twitchi se to neskutečně sekalo a to na jakékoliv platformě. Jsem tedy toho názoru, že je problém s internetem. Můj upload je podle vícero stránek 6-9 mb/s. Ve streamlabs mám nastavený bitrate na 2500. Čím by to teda ještě mohl být ?

Odpovědi na otázku

Zkus to ještě jednou a napiš správně jednotky. Je totiž znacný rozdíl mezi mb/s (to ani neexistuje), Mb/s a MB/s, tak ať víme, o čem se vůbec bavíme...

Stremoval si dianie na obrazovke, alebo cez kameru? Tvič má oficialny limit 6 Mb/s. Viac ísť môže, ale nemusí. Na sledovanie uploadu a downloadu používam NetPerSec. Skús ho aj Ty - budeš vedieť aký máš upload. A nauč sa jednotky. Donload aj upload otestuješ napr. cez http://www.speedtest.net/

U streamu pořebuješ hlavně stabilní upload. Co tím myslím je tohle: Většina nástrojů na měření rychlosti funguje tak, že ti dá stáhnout a nahrát nějaký řekněme 100MB soubor a podle potřebného času ti vypočtw rychlost, už je ale nezajímá jak jsi soubor nahrál. Je tam úplně jedno jestli jsi za potřebných 10 sekund prvních 9 neposlal nic a pak v 10té vteřině celých 100MB nebo každou sekundu 10MB.Právě ta druhá varianta je ale to co potřebuješ na streamování a pokud máš něco jiného, máš smůlu.

Streamlabs OBS neznám, ale začal bych tím že se podívám na nějaké statistiky zpracování kolik bylo zahozeno snímků apod. Případně zkusil se stejným nastavením jen záznam do souboru (pokud to jde).Můj tip je, že ti to počítač nestíhá zpracovávat a zahazuje snímky co nestihne zpracovat.Jinak jak tu někdo zmínil, tak pro stream potřebuješ stabilní připojení. Hodnota 6-9 (něčeho za vteřinu) je celkem velké rozpětí. Vždyť celá 1/3 rychlosti tam někdy je a někdy ne.