Rychlost RAM

Zdravím a chci mít díky vám jasno - bude fungovat RAM PC 1600 v pomalejší desce s maximem PC 1333 a obráceně RAM PC 1333 v desce s maximem PC 1600 a více? Díky!

Odpovědi na otázku

Ano. V prvním případě pojede na 1333 MHz a více jen pokud deska umožňuje OC u RAM. V druhém případě to pojede také na 1333 MHz a více jen pokud se pokusíš o ruční OC a RAM to stabilně ustojí.

Pokud nebudou jiné důvody, tak to fungovat bude, a to na rychlosti toho pomalejšího. Rozhodně rychlost nebude příčinou nefunkčnosti.

Fungovat to bude. V prvém případě si budeš moci dovolit paměti podvoltovat navíc o -0,15V dolů... (tj. z 1600MHz/1,65V na 1333MHz/1,50V, resp. z 1600MHz/1,50V na 1333MHz/1,35V)... v druhém případě naopak budeš muset převoltovat o +0,15V nahoru (z 1333MHz/1,50V na 1600MHz/1,65V).

jeste pro doplneni, 1600 vc 1333 neni temer postrehnutelna. v PC te bude brzdit jina vec/jine veci.

Tohle platí jen za předpokladu, že nepoužívá integrovanou grafiku v procesoru.

Ani u té grafiky to není zásadní problém. Jsou to už tak staré kousky, že to je prašť jako uhoď. Zvlášť pokud jde o Intelácké grafiky, které měly mizerný výkon.

Bych ty RAM přehodil navzájem ...