» Poradna » Web a internet

Rychlost připojení

Ahoj rád bych znal názor zdejších uživatelůMám doma připojení k internetu bezdratové 20Mb/sdown 4Mb/s up ping na seznam tak 6ms stabilní bez vypadků za 250 Kč měsíc . Připojení využivám hlavně na prohližení www stránek a jednou tydně tak stahnu film . Teď se u nás objevila možnost vdsl až 250Mb/s Tak mě to šileně nadchlo, že přemyšlím, že bych si objdnal ten tarif 50Mb/s a teď na co se chci zeptat , na vás nazor jestli to má cenu? platil bych měsičně u 365 internet měsíčně 400 Kč tak že za rok o 1800 víc , Ale mě přijde , že i když jsem byl u známého na 200Mb/s kabelovce tak , že se tam ty stranky načitají stejně rychle jako u nás doma , čili, že ten rozdil není moc vidět. je jasné, že něco jiného by bylo stahování , ale to já moc nedělám . Je jasné, že VDSL je technologie budoucnosti, že časem bude za stejný prachy co teď 50 Mb/s 100 Mb/s kdež to u bezdratu dle mého poskytovatele je těch 20 Mb/s maximum co mě může nabidnout a navíc pry jit nemůžou . Taky budu muset koupit modem a zaplatit aktivaci a doma mě zustane zařízení na wifi kteé jsem v minulosti koupil za 2000 tak že nějaké ty naklady tam prostě budou a jde mi o to aby to celé neblo jen o dobrém pocitu z vyšši rychlosti . Tak bych rád slyšel nějaké jiné nazory než jen doma kde říkají,že budu akorát zbytečně utrácet.

Odpovědi na otázku

Iba jedno tvoje WIFI 20MB/4MB je absolútne neporovnateľné s VDSL už iba s VDSL 50MB ! A už vôbec neverím že si nevidel u kamoša rozdiel medzi tvojim a jeho internetom ! Ale to sa nemerá a nehodnotí s načítaním stránky. Rozdiel milisekúnd nevidíš. Skôs to s filmom , tak 1 GB !

Zkus si zjistit, v jaké vzdálenosti máš tzv. Dslam. Pravila platí přibližně tato: VDSL 3 totiž může dosahovat rychlosti 300 Mbit/s do vzdálenosti 200 - 250 metrů od DSLAMu, 250 MBit/s do zhruba 350 metrů od DSLAMu a 100 Mbit/s do přibližně 600 metrů od DSLAMu.

od DSLAMu je vzdálenost 258 metrů , vím kde u nás je

Kup si modem a pichni drat do telefoni zasuvky to je nejlepsi pripojeni na net.

pokial nic nestahujes, nesledujes online videa, filmy, tak 20Mbit ti na stranky staci. Ja mam 16Mbit, rodicia 10Mbit a je to v pohode. Vyssiu rychlost vyuzijes v pripade, ak stahujes vela dat.

Pokud nemá bezdrát potíže s výpadky, stabilitou, latencí, tak poznáš rozdíl jen při tom stahování toho 1 filmu týdně.Rychlost načítání/zobrazování stránek hodně ovlivňuje prohlížeč, resp. jeho rozšíření, ad-block apod. a výkon HW.V okamžiku, kdy bude současně připojeno a používáno více zařízení (počítače, tablety, IPTV apod.), už 20 Mb/s stačit nemusí.Tak jde nakonec spíše o to, jakou pro tebe má cenu těch 150,- měsíčně. Za rok umoří náklady na to wi-fi vybavení. U DSL se při 2letých úvazcích obvykle aktivace nepožaduje, nicméně potřebuješ modem, což je další výdaj.

Slovo a.d.b.l.o.c.k. není povoleno. Už i ty www.živě.cz cenzuruješ?Palec dolů.

Pokud je spojení dostačující a nemáš (zatím) potřebu streamovat nějaká FullHD nebo 4k Videa s vysokým datovým tokem, tak si nech co máš. Přejít se dá vždycky. Pokud ovšem plánuješ nějaké megastahování a rozšíření arzenálu zařízení, která se připojují na internet v domácnosti, tak upgraduj třeba na to VDSL.Sám mám doma 1Gbit linku (optika, symetrická), ale je to pro mne úplně zbytečné, úplně v pohodě bych si vystačil s nějakým 16/4Mbitem, protože prostě na internetu jen pracuju, maximálně kouknu na něco na Youtube, ale na to všechno by to stačilo. Ovšem mám ji od zaměstnavatele zdarma, tak to neřeším.

net využívám na prohližení stranek youtube voip a jednou tydně tak stahnu film , jsme na to teda dva se sestrou a každý máme ještě chytrý telefon . Nikdy jsme nějaký problém, jako že by nám to nestačilo nebo tak nepocitovali . Ale když u nás postavili Dslam tak mě to prostě přišlo lakávé. Na malou vesničku kde bylo leta maximum wifi 8Mb/s je tohle obrovský skok , a já jsem docela milovník technických novinek a musím vše hned vyzkoušet , tak mě tohle docla oslovilo to zkusit ................. ale doma řikají akorát vyhozené penize a dalši věc co si myslím tak u toho Dsl za co mám teď 50 Mb/s budu mít za dva roky třeba 100 Mb/s . kdež to u wifi se na tyhle rychlosti i kdybych řekl, že zaplatím víc prostě nikdy nedostanu . Docela se divím jak to sem dotahli myslím tu rychlost jsme malá vesnička nejbližší město větší je 30 Km a najendou tady Dslam a u nás je tak 50 domů a z toho má net tak 20 lidí tak že se divím, že to davají i do míst kde je předpoklad, že bude minimální zájem .

Pokud ti pripojeni vyhocuje a nechces pkatit vice, tak neni duvod prechazet. Ja osobne bych ale presel. Vyuzivam pripojeni nejen k brouzdani wabu a na penezich mi az tak nezalezi 180, - propiju denne i vice. Ale otazka je, prejit muzes pak kdykoli preci az ti pripojeni nebude vystacovat. A jak se rika s jidlem roste chut. Ja mam doma serverik, s vpn, pripojuju se z ruzbych pripojeni. Mam iptv s fullhd, na net mam pripojeno cca 20 zarizeni doma. Dcera tata svagr zena syn, mmc, nas server, tv ntb 5 telefonu. Kdyz se to sejde 20Mbit malo. Záleží ale na tobe. Kazdy rekne neco jine, ale ty musis vedet co potrebujes a co za to chces dat.

tak to je jasný tak tu otázku položím trochu jinak bude snad rozdil v rychlosti práce na netu když přejdu z 20 Mb/s na 50 mb/s a net využívám hlavně na prohližení webowek a youtube . Mě osobně to přijde stejně rychle ať ty webovky prohližím na rychlost 20 Mb nebo 150 Mb/s ale nevím no ......

Z 20 Mega na 50 mili jo poznas to. Sranda.... Ale jinak pri prohlizeni webu to poznas jen malo, a temer vubec, ale poznad to kdyz se pripoji vice zatizeni a zacnou stahovat filmy. Pripadne 5 lidi najednou youtube v 720.pokud ty sam ta ne. A jak rikam. Pokud ti to ted postacuje a tech par penez navic se nechces vzdat, nechod. Prejdi az ti to nebude stacit, napr ta iptv, vice lidi pripojenych a tak.

Pokud nemáš výkonný cpu a rychlý ssd tak rozdíl nepoznáš, protože právě to tě to brzdí...

tak obojí bych měl .SSD mám měsíc a jsem nadšen jde mi prostě o to když se pořídí připojení o 30 Mb/s rychlejší a pc je rychle a má SSD tak bude rozdil v rychlosti při prohližení www stránek znát?

Bude - ale chce to taky pořádný router, lépe s GLAN porty a kloudný prohlížeč, řádně nastavený + doplňky na blokování bordelu. Sám jistě víš, kolik ho např. tady na živě je a jak to zpomaluje načítání. Zkrátka to chce doladit komplexně...

Juwa omyl. S radne nastavenym prohlizecem a doplnky ba blokovsni bordelu to prave znat nebude. To i 5Mbit nacte hned jako 50Mbit. Prave ze tu vyssi rychlost pozna jak se budou stahovat kdejake reklamy a flashe ci ci to ted je.. Ale pokud ma stranku za 2s a usetris ctvrt sekundy, zda ti ty prachy stoji za to vydavat. Pokud se jedna i film, tam to poznas a hodne. Misto hodky, to mas za 15min stahnute tedy 4x rychleji

Tak to jsi uhodl dobře . stránka se mi načte za dvě vteřiny no stahování filmu já často stahuju ze serveru typu ulozto. a tamm bohužel pokud nezaplatím tak nějaká rychlost nehraje žádnou roli

ale myslím že VDSL nebo celkově připojení přes kabel ve města optika kabelovka vesnice VDSL je připojeni které bude v budoucnu převladat , a právě s rozvojem VDSL i do malých vesnic budou bezdratové sítě které je u nás ja much postupně vytlačovány a stanou se okrajovou zaležitosti .