» Poradna » Notebooky

Rychlost připojení k internetu

Koupil jsem starší notebook (MSI model MS 6837D) a i když mám internet od UPC (120 Mb) a na PC mi měřič rychlosti ukazuje kolem deklarovaných 120 Mbps, tak při měření rychlosti na NB (po drátu) se mi nepodařilo dostat přes 35 Mbps. V čem je problém?

Odpovědi na otázku

Možno aj v tom ojazdenom staršom modeme čo máš v notebooku. Pochybujem , že zvládne 120 Mbps.

jde mi o připojení po drátě, ne Wi-Fi, mohla by to dělat síťová karta? Dá se nějak nastavit její parametry tak, aby akceptovala vyšší rychlost?

Integrovaná síťová karta v notebooku zvládne max 100 Mbitů/s.Některé starší routery zvládaly 30 a něco Mbitů/s na WAN portu.Pokud tester rychlosti ukládá soubory na HDD, tak by to odpovídalo rychlosti 4MB/s na ukládacím médiu (disku).Můžete testovat na serveru, který má např. 100 Mbitovou linku a testuje Vás víc najednou, zkuste více testerů. www.rychlost.cz , www.dsl.cz , www.speedtest.net .Zkuste si nasdílet něco v domácí síti LAN a změřte rychlost při kopírování velkého souboru mezi dvěma počítači.

mám router TP LINK TL AG-1005D, který podporuje celé spektrum (10/100/100Mbps), aspoň podle papíru. Na velkém PC mi jede 120 jako 120, na notebooku max. těch 35. Dá se router nějak souftwarově ošetřit?

TP LINK SG-1105D - soráč ...

TP LINK SG-1005D - tak je to správně ...