» Poradna » Mobily

Rychlost mobilního internetu

Zdravím, chci se zeptat jak je to z rychlostí internetu přes mobil. Mám starší telefon kde ještě není LTE jen 3G. Internet jsem si aktivoval poprvé. Na začátku měsíce byla rychlost cca 4Mb/s nyní to je asi 1Mb/s a ping 75ms. Není to málo. Kolik by to mělo dosahovat za ideálních podmínek. A záleží i na síle signálu a typu telefonu? Jak má silnou anténu atd.

Odpovědi na otázku

U mobilního připojení záleží úplně na všem :) Na telefonu, síle signálu, vzdálenosti od vysílací stanice, na kterou je mobil připojen, na technologickém vybavení konkrétní stanice, na množství dalších připojených telefonů a na množství dat, které ty další telefony přenášejí. Takže k těm hodnotám nelze říct, jestli jsou Ok. Každopádně ale LTE je vždy o dost rychlejší.

Díky. Ono na prohlížení netu stačí i to 1Mb/s. Ale zkusil jsem i pokemon go a při tak pomalém připojení mi to nechce najet možná až zas bude lepší počasí. Musím nejdříve připojit přes wifi a pak přes mobilní data. No ale kvůli hře nebudu měnit mobil jinak mám doogee x5 takže žádná sláva ale na telefonování to stačí.

Jaky typ je ten starsi telefon. Protoze me se parkrat stalo, ze jsem mel tel se 4G ale SIMka neumela jeste to 4G LTE, tak mi to jelo jen 3G. vymena SIM stacila...

Píše, že doogee x5

Doogee x5 neumí LTE to až x5pro. No ale simka je taky stará musel jsem ji střihnout aby tam vlezla. Ale už řešíme něco jiného než na co jsem se ptal. Jo a pokemon mi normalně fičel. A asi od včerejška to nejde. Musím nejdříve na wifi a pak to jede i přes data samozřejmě dokud se to nesekne. Jen na data mi to nenajede.