» Poradna » Programy

Rychlost kurzoru v x

Zdravim, nainstaloval jsem Debian Sarge a i když nastavim napřiklad v KDE nebo Gnome nejnižši rychlost kurzoru tak stejně lítá moc rychle (myslim že je to mouse sensitivity). Pokoušel jsem se v man xset najít příslušné nastavení ale nepovedlo se, jsem v linuxu teprve začátečník. Poradte prosím jak přesně nastavit pomoci xset rychlost myši popřípadě jak jinak, díky. Nevim jestli to pomůže ale rozlišení mám 1024x768.

Odpovědi na otázku

Tuhle diskuzi jsem si našel, ale řikam jsem začatečník a nemůžu vykoumat ten spravný příkaz.

Žádný příkaz, nastavíš si rozlišení v konfiguráku Xserveru (nejspíš /etc/X11/xorg.conf), viz http://www.abclinuxu.cz/forum/show/80926

Tu zmínenou sekci jsem mel v souboru 2x, tak jsem do obou pridal parametr resoulution ale jeho zmeny nahoru ani dolu s rychlosti nepohly, tak jsem sem vlozil obe sekce jestli by nekdo nevedel kde sem chyboval.Section "InputDevice" Identifier "Configured Mouse" Driver "mouse" Option "CorePointer" Option "Device" "/dev/psaux" Option "Protocol" "PS/2" Option "Emulate3Buttons" "true" Option "ZAxisMapping" "4 5" Option "Resolution" "800"EndSectionSection "InputDevice" Identifier "Generic Mouse" Driver "mouse" Option "SendCoreEvents" "true" Option "Device" "/dev/input/mice" Option "Protocol" "ImPS/2" Option "Emulate3Buttons" "true" Option "ZAxisMapping" "4 5"Option "Resolution" "800"EndSection

A něco jako "xset m 4/1 3" (spuštěné např. z xtermu) pomůže?

díky, skoro. :) když sem tam dosadil sami 1 tak už sem byl schopnej aspon zaměřit ikonku s bashem. Hlavní problém tedy asi bude s tím rozlišením.

xset m 2|3|4podla poreby