» Poradna » Programy

Rychlost kurzoru různých myší

Zdravím všechny,

když k notebooku připojím různé typy myši nebo v případě nouze použiju touchpad, tak každá myš má jinou rychlost pohybu kurzoru. Pak je nutné po připojené jiné myši neustále měnit rychlost ukazatele na kartě Ovládací panely/Myš/Možnosti ukazatele. Např. myši Genius se liší od ostatních typů tak, že se nastavení musí měnit až o 4 stupně. Můj dotaz zní: existuje nějaká utilita do Windows XP, která si umí zapamatovat nastavení jednotlivých typů myší a po připojení myši to příslušné nastavení aktivovat? Díky

Odpovědi na otázku

no tak tvoj problem ma jadro v tom, ze kazde tebou spominane polohovacie zariadenie ma inu senzitivitu senzoru - preto reaguju inak na nastavenie rychlosti kurzora. Dalsia vec je ze kazde zariadenie by malo mat svoj SW s ktorym si rozumie a tym padom vymenenie za iny typ uz sposobuje to co popisujes.

jsou opravdu nutne duvody aby jsi tak cesto vymenoval mysi?

zaujimava otazka,
mna by to tez zujimalo, ja typy mysky az tak casto nestriadam ale daloby sa aspon nejako zabezpecit aby ostala rychlost kurzora rovnaka pri pouziti touchpadu na notasi a pripojenej mysky???

1, prakticky nie
2, teoreticky ano - pokial zozenies mys ktora ma citlivost senzoru ako touchpad a mys nie je zavisla na SW ktory otimalizuje jej vykon.

Bohuzel duvody k tomu jsou. Bud pracuju v terenu na kolene a pak mam jen touchpad a nebo se pripojuju k dockinam (samozrejme od stejneho typu notebooku) na ruznych pracovistich, kde jsou casto ruzne mysi. Pak prave narazim na to ruznou citlivost senzoru. Takze utilita, ktera by dokazala rozpoznat pripojenou mys a pamatovala by si jeji nastaveni, by mi pomohla. Ale vypada to, ze asi neexistuje