» Poradna » Web a internet

Rychlost Internetu

Zdravím, z nějakého důvodu nemohu dosáhnout rychlost nad 100mbps ve Windowsech spojení mezi routrem ukazuje připojení 1Gbps. Nainstaloval jsem Ubuntu a na něm změřím okolo 600mbps. Nevíte, kde by mohl být problém? Děkuji.PC: AMD A6-9225 Raedon R4 2.6ghzRam: 8GBSSD diskPřipojeno ethernet kabelem s Axagon USBVšechny ovladače aktualizovány.

Odpovědi na otázku

100 milibajt je fakt malo. To uz byl lepsi vytaceny modem

než si se ztrapnil, nechtěl si napsat spíš mili bit ?

jo chtel.

bit je nedělitelný! 1 nebo 0 ...

Oh, že bychom zase jednou rozjeli diskuzi na téma "metr neexistuje, protože to není celočíselný násobek planckovy konstanty"? To už tu snad týden nebylo!

Bzuci : nebzuc, ja na tom pracujem uz 4-roky.

Už nemusíš! Romuláni túto konštantu používajú od počiatku vekov. Veď oni "premiestnia" len meter medeného kábla do zberných surovín (ale u nich je ten meter dlhý aj 100m ). V iných prípadoch bol od niekoho ďaleko 1m (v skutočnosti bol na ňom nalepený) - to väčšinou tvrdia tí, ktorí majú "lepkavé" prsty.

Zapnúť v driveri offloading?

Tak to nemám tušení jak na to.

A gugl neporadi jak na to? Nebo lenivost? Co to tak napsat do guglu a mas odpověď..

To jsem zkoušel, bez rozdílu.

No a jak rychlé máš připojení k Internetu od poskytovatele? To o čem píšeš, to je ethernet a tvá vlastní domácí síť.

zkoukni si jednotky u Windows, protože ten obvykle při kopírování ukazuje v BYTEch, tzn 100MBps a to by pak zhruba odpovídalo