» Poradna » Počítačové sítě

Rychlost internetu vo Winxp

Prosim prosim, ak je tu nejaky Net Administrator alebo niekto kto sa v tom vyzna, ako zistim ako rychlo je kokretny pocitac/notebook pripojeny do internetu vo winxp/2k? Ocenim hlavne command line prikazy. Nemyslim teraz ze pojdem na dsl.sk a odmeram. Myslim ako to zistit normalne(pozriem na modem?) ale operator mi da nejaku reply ako oficialne by to malo ist - napr. napise "it ought to be 1Mbit"? Pomocou protokolov? Ako rozoznam ci je to dial up alebo ADSL?A co je najlepsie na meranie connectivity, nejaka spolahliva sajta(ale nie na .sk). Dsl.cz???dikez

Odpovědi na otázku

este raz a podrobnejsie, co je u teba konkretny pocitac ? command line prikazy ? vo win na baze jadra NT ?! snad jedine ping :) tam asi "nelze" sledovat rychlost do internetu, leda tak nejakou aplikaciou, ktora ukazuje rychlost downlaodovanych dat, napr. FTP pristup do internetu a stahovanie suborov z FTP, aj taky obycajny Total Commander ukazuje rychlost stahovania, samozrejme chce to FTP server v internete ktory ma dostatocne rezervy, od niektorych sa da stahovat len obmedzene (alebo ak sucastne downloaduje viac ludi a server je vytazeny) napr. iba 10 kB/s aj ked doma mam linku 100 kB/s a netaham prave touto rychlstou z ftpaj tak si myslim ze asi najlepsi sposob zmerania rychlosti do internetu su rozne baudrate, bandwitch speed a podobne sracky, najlepsie take, ktorych server je ulozeny priamo v zemi, z ktorej merias rychlost pripojenia do netu a kde je predpoklad, ze spojenie medzi tebou a onym SK/CZ serverom www nepojde cez satelit a cez ameriku :))))))co sa tyka rozoznania typu pripojenia... zase... co konkretne a ako chces zistovat ? ak si na danom PC, tak sa pozriem, nie ?! ze aky typ pripojenia tam je (ovladace, nainstalovane zariadenia, typ modemu, pozriet napr. nastavenia modemu... a tam bude zmienka o tom ci sa jedna o ADSL alebo DIAL UP)

proste sadnes za machinu ide ti o hovne siet nevies preco. ale ono to mozno tak ma ist(mas dial up a nie ADSL) ako to zistis? hladas V90 modem? proste co ked su zle ovladace nahodene k modemu(bolo zle inf).Proste na nejako reliable level zistit - pripojeny ADSL modem, rychlost garantovana od providera = 1mbps. Ide pomalsie - problem na tvojej strane(winmodem atp.).Hej a machina s os win2k a vyssie.