» Poradna » Web a internet

Rychlost internetu na Smart tv

Dobrý den všem chytrým hlavám.Prosím o smysluplnou odpověď na můj dotaz.Mám nový (od Ježíška) router TP-Link Archer C7.Smart Tv Philips 49PUS6561Připojení od poskytovatele Optiku 100 MbpsPočítač mám připojený k routeru kabelem a televizi také kabelem(nebo můžu zvolit Wi-fi 2.4 nebo 5 GHz)Po spuštění rychlosti připojení na www.rychlost.cz (nebo speedtest.net) přes počítač-mám rychlost +- 100 MbpsPokud stejný test pustím na televizi tak jak přes kabel tak i přes wi-fi mám rychlost kolem 15 Mbps.Což na plynulé přehrávání Full HD nebo 4K přes Youtube nestíhá a videa se sekají.Na routeru nemám nikde žádné blokování a sítě mám zaheslované.Nevíte někdo kde mohu mít něco špatně??Děkuji

Odpovědi na otázku

Problém není rychlost internetu, ale procesoru v televizi. V režimu www prohlížeče to prostě nestíhá. Nemá to možnost nainstalovat pro youtube nativní aplikaci ?

Děkuji za odpověď.Youtube aplikace je součástí systému TV (Android Tv) a právě v ní se mě videa přerušují - pokud zvolím zapnout vysoké rozlišení a volbu 4K(pokud je video ve 4k).Někde jsem četl, že na plynulé přehrávání 4K videí by měla stačit rychlost cca 35 Mbps.Z HDD mě 4K videa jdou plynule.Z aplikace Youtube se sekají.Při přehrávání přes Program Kodi se mě také některá Full HD videa přeruší, než se načte buffer.

Podívat se jestli není na tv nějaká aktualizace.Na samsungu mě 4K na Youtube běhá normálně a to oproti tobě mám na wifi rychlost pětinovou.Co se týče kodiho tak to bude chyba serveru ke kterému se připojuješ.Může tam být nával a prostě nebude stačit načítat.Vyzkoušej to v jinou denní dobu(mimo svátky) a u stejného pořadu jestli to bude také dělat.

Děkuji.Aktualizace na Android TV 6 - by podle digimanie měla být do konce prosince.Nyní tam mám poslední verzi.V Kodi mám doplněk na přehrávání videí ve vysoké kvalitě přes server webshare (Soubory Online-Web Share.)Potažmo Stream Cinema).Chtěl bych zkusit Netflix (zatím zkušebně na měsíc) ale nevím, nevím, když mě ta rychlost nejde-jak by měla.