» Poradna » Ostatní

"rychlost" flash disku kingston data traveler exodia 128GB 3.0

ahoj,je taketo spravanie USB kluca normalne, ci je to na reklamaciu/vratenie?https://ctrlv.tv/WEjJje to zapichnute v USB 3 slote, tajne som dufal, ze to bude o cosi rychlejsie.viem, ze je tam vela suborov, ale aby to bolo az takto pomale....

Odpovědi na otázku

Na tohle množství souborů je to u flashky úplně normální rychlost.

Je to normálne... Flashky sú dobré tak na dokumenty, to je tak všetko.

Ano, ta rychlost je zcela normální u nejlevnějšího typu, u kterého výrobce vůbec neudává rychlost zápisu ani na svém webu. A to u dražších typů má psanou rychlost zápisu 10 MB/s.

co cakas od 16€ kktiny? 128ku ked ches rychlu, kup https://www.alza.sk/sandisk-extreme-pro-128gb... 50€

Zápis malých souborů je pomalý a ty jich tam máš tisíce. Kdybys to měl celé zkomprimované jako jeden archiv, už to tam máš nejspíš celé.

U těchto laciných zmetků jsou rychlosti zápisu na úrovni USB2 naprosto běžné.Může za to použití těch nejlevnějších řadičů na flešce.

Flashky nejsou delane na zalohovani Spotify

Obecně vůbec nejsou dělané na zálohování

To taky neni uplne vsem jasne... ale tady jsem si musel rejpnout kuli kopirovanemu obsahu

Děláš štětku na OSE nebo co?

Dobrý den, chtělo by to koupit nějakou normální flešku a ne tyhle plastové parodie. Třeba: https://www.mironet.cz/sandisk-extreme-pro-128-g... ,Já mám Transcend 256 GB a zkoušel jsem blok MP 3 cca 20 GB a rychlost kolem 100 MB/s

U tohoto konkrétního modelu je naměřená rychlost v pořádku. Průměrná rychlost se pohybuje pouze v intervalu cca 6-8 MB/s . Příště kupovat pouze ty fleshky, u kterých výrobce deklaruje minimální rychlost zápisu, podle které se může kupující orientovat. Tento údaj výrobce u této fleshky neudává a asi ví velmi dobře proč.

to som zase ja, ok, je to pomale, s tym som uz zmiereny. islo len o jednorazove kopirovanie.ale teraz po naplneni mi seka cely PC, doma, aj v praci.restart sa len toci kolecko, dokym ten kluc nevytiahnem, aj sprava diskov sa neotvori, kym ho nevytiahnem...ani uz nie je vidiet v tomto pc.co s tym?este dovysvetlim to spotify a taaak. praveze na spotify nie je vsetko, aj som zvyknuty na windows media player, kde to mam pekne poupratovane po albumoch. vela MC,LP a CD som kupoval, potom som ich nahadzal do PC, nieco postahoval, ked som zistil, ze je to jednoduchsie. vtedy ziadne spotify, deezre a podobne ani neboli.doma to mam tak ako potrebujem, v praci mam novy PC a nechcel som si tam davat vsetku diskografiu na pevny disk. idea bola to dat na kluc a nechat ho pichnuty vo firemnom PC.

Nejsem si tím úplně jist, ale před zobrazením flešky v počítači systém kontroleuje všechny soubory na té flešce. A jelikož je ta fleška neuvěřitelný šnek, tak než načte ty desítky tisíc souborů, trvá to hooodně dlouho.Nakopíruj to z flešky na disk a bude to rychlejší. Ale to kopírování zase asi nějakou tu hodinku

Kdyz uz chci rychlou flash, tak si ji udelam z NVMe disku + USB adapteru sam:https://www.youtube.com/watchLevne+rychle ale dohromady nejde..

KIngston nikde neuvádí rychlost zápisu / čtení. Absolutně nikde žádná zmínka.Takže i kdyby to jelo 1byte za sekundu, tak by bylo vše v pořádku. Nejspíš věděli, proč rychlost čtení/zápisu chtějí u tohoto modelu zatajit :) Od flashdisků nemůžete úplně moc očekávat vysokou rychlost. Možná bych to vrátil do 14 denní vratný doby a sehnal rychlejší. Za malý příplatek se dají sehnat disky, které zvládnou až 5x rychlejší zápis.

U tisíců malých souborů si nijak nepomůže, to nedá dobře žádný flash

Jo no... Měl jsem dojem, že mu to jede 1MB/s celou dobu, ale teď jsem si všiml, že ke konci videa mu to zrychlilo na normální rychlost. Takže vlastně je to okay.