» Poradna » Hardware

Rychlost externího USB disku

 |   |  Linux Chrome 22.0.1229.94

Mám starý Verbatim 1TB disk (USB 2.0), zapisuju na něj rychlostí 48 MB/s.Před rokem jsem si koupil Seagate 2TB (USB 2.0), zapisuju na něj rychlostí 37,5 MB/s.Kamarád si koupil nový rychlý 3.5' disk 7200 ot/min s 64 MB cache a externí box USB 3.0 kovový. Kopíroval jsem mu na něj rychlostí 23MB/s. Ta rychlost drží přesně jako podle pravítka, na rozdíl od předcházejících dvou disků, kde se rychlost vlní (chvilku jde rychleji, chvilku pomaleji). Připadá mi jako by v tom externím boxu byl nějaký omezovač rychlosti, který nedovolí rychlejší zápis. Nebo tam byla nějaká levná elektronika, která prostě vyšší rychlost neumožní i když se v počítači hlásí jako USB 3.0.Teď z hlavy nevím co to byl za externí box, ale protože mi to stále vrtá hlavou, tak jsem jej zkusil najít na internetu a vypadá to, že by to mohl být tento:http://interlink.tsbohemia.cz/i-tec-externi-box-mysafe-... Ale ruku do ohně za to nedám.Překvapuje mě to, že disk uvnitř boxu umožňuje mnohonásobně větší rychlost a box je USB 3.0 (skutečně se tak i hlásí v počítači), přesto rychlost je velmi mizerná. Kamarád mi tvrdí, že na jeho počítači běží taky takto pomalu.Existuje nějaký výkonový porovnání externích boxů, zda dosahují uvedené rychlosti, nebo jak jsou rychlé?

Odpovědi na otázku

 |   |  Linux Firefox 16.0

Divný, to není ani 2.0 jak sám píšeš. Dělá-li to na více mašinách, je to důvod k reklamaci, a následně vyměně za nějaký jiný typ. Dobré jsou Delock pro USB 3.0, a z nabídky zde, znám jen tento a jede parádně:http://interlink.tsbohemia.cz/zalman-externi-box-zm-he3... ten jede nad 85 MB/s s přehledem, ale záleží na médiu jistě.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Externí box, Kamarád, Levná elektronika, Pravítka
Určitě si přečtěte

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

** SpaceX chce nejdříve v roce 2023 vyslat lidi na oblet Měsíce ** Hlavním pasažérem bude japonský podnikatel Jusaku Maezawa, který vezme na cestu až 8 umělců ** Pětidenní cesta proběhne v chystané lodi BFS

Petr Kubala | 14

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 81

Odposlouchávali jsme děravou domácnost: Katka z Brightonu právě sedí doma, zatímco její manžel hraje asi golf

Odposlouchávali jsme děravou domácnost: Katka z Brightonu právě sedí doma, zatímco její manžel hraje asi golf

** Na internetu jsou tisíce nezabezpečených chytrých domácností ** Podívali jsme se na jednu z britského Brightonu ** Útočník sestaví kompletní socioekonomický profil rodiny

Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání