» Poradna » Web a internet

Rychlejší internet?

Dobrý den.. potřeboval bych se zeptat. Když mám internet od O2 s nějakou rychlostí připojenou do mého starého routeru (okolo 20 Mbit/S).. Tak když si koupím nějaký nový router od ASUSu zvýší se mi rychlost uploadu nebo downloadu o pár ? (můj upload je 2.23Mbps-Speedtest.net)

Odpovědi na otázku

Nezvýší. To je nejspíš limit tvé linky vzhledem ke vzdálenosti od ústředny.

Můžu se zeptat kde sídlí O2 ústředna?

A jak my máme vědět, kde máš ústřednu? To musíš vědět ty. Máš ADSL nebo VDSL?

:D V nastavení routeru mám dáno "Nastavit automaticky" jaký je rozdíl mezi ADSL a VDSL?

VDSL je většinou o dost rychlejší. Ovšem musí to podporovat ústředna v daném místě a nesmíš být od ní příliš daleko. Pokud máš modem/router, který umí VDSL, tak pravděpodobně už jedeš na VDSL.

O2 má na př. po Praze nejméně 10 ústředen. V některých obvodech jsou i dvě. Záleží to na tom, kde bydlíte. Ale 20/2 Mb/s. je poměrně slušná rychlost.

Samodřejmě těch 20 Mb/s normálně nemám mám okolo 6 až 10 když je štěstí.. to bylo jenom to co mi (nabízeli) na O2 :D... Jinak bydlím v Roudnici nad Labem... jo a ještě můj normální upload je 1.8 Mb/s.

Bylo ti to řečeno jasně. Pokud bydlíš víc jak 2km od ústředny, nedosáhneš vyšší rychlosti ani s tím nejdražším routerem na světě. A kde je u vás ústředna si zjisti. U nás je v budově pošty...