» Poradna » Web a internet

Rychle spotřebovaná data

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, mám nový NB HP Probook a měla jsem problém s APN, problém jsem vyřešila, ale od té doby, pokaždé když se přihlásím na internet, se mi strašně rychle spotřebovávají data. (Internet mám doma jenom na flash disk.) Přitom nepřehrávám filmy na internetu ani písničky na Youtube. Mám nainstalovaný Adblock Plus 12 kvůli reklamám. Věděl by někdo, v čem dělám chybu? Děkuji.

Odpovědi na otázku

uvědom si, že se ti taky nějak aktualizuje Windows. Pokud byla na notebooku stará verze, tak si to tahá všechny aktualizace.

a ten internet na flash disk ma kolko limit? denny alebo mesacny alebo aky hodinovy? Kolko?

Je to něco jako Murphyho zákon, neexistuje dostatečný limit, který by člověk nevyčerpal.

tu mas moju dennu statistiku pouzivania internetu na tomto jednom PC, v tomto mesiaci to robi 160GB (bez serialov a filmov, tie na PC nestahujem)https://ctrlv.sk/0lo2

Nechci vidieť moju štatistiku! Za mesiac som na hranici 350-450GB....

Já si jen včera stahoval M.A.S.H v 1080p - 167 GB. :DOmlouvám se za offtopic.

Pro používání počítače nemůžeš být závislá na nějakém nízkém limitu dat. To se fakt nedá používat. Na počítači je potřeba internet bez limitu. S limitem se dá fungovat na mobilu. Ale trochu tomu u počítače pomůžeš, když v nastavení sítí zapneš volbu "připojení účtované podle objemu dat". Tím se tomu trochu pomůže, ale potom musíš notebook aspoň jednou za čas někde na pár hodin připojit na WiFi, aby se mohly aktualizovat Windows. Jen pro zajímavost, jaký máš ten limit dat na SIM kartě?

Jedná se o osobní NB ne pracovní. Takže tak max se podívám na email nebo si přečtu nějaký zprávy na Novinkách, ale nestahuju žádná videa ani hudbu, proto mi to bylo divný...že za krátkou chvilku přijdu o velké množství dat. / Oki, děkuji za radu.

Otevri si ve Windows aplikaci Nastaveni, vlevo klikni na "Sit a Internet", pak Stav a tam se podivej na vyuziti dat, ukaze ti to seznam aplikaci a jejich spotrebu dat za posledni mesic.

Musíš trochu obmedziť spotrebovávané dáta. Práve som sa díval na svoju spotrebu a k dnešnému dňu mám od začiatku mesiaca spotrebovaných len 233GB dát, a to mám spotrebu dát neobmedzenú. To vychádza menej ako 10GB za deň. Aj keď musím povedať, že nie každý mesiac je takýto.

Ono jde o to, že jde o osobní NB ne pracovní, to znamená, že se tak maximálně podívám na email, nebo si přečtu zprávy na Novinkách. Nepřehrávám videa ani nestahuju žádný filmy. Proto je mi to divný. / OKi, děkuji za názor.