» Poradna » Ostatní

Rychle mizí volné místo

Ahoj mám problém, že mně mizí volné místo na disku C:. A to dost rychle..Když zapnu počítač mám třeba 30 GB volného místa..A za pár hodin to dojde k 0..Takže musím znovu restartovat PC a jsem znovu na 30 GB... Mám windows 10. Jako antivirový program používám NOD 32 a je vždy aktualizovaný.. Zkoušel jsem aktualizaci spacemonger, abych viděl kde mě místo přibývá..Ale příjde mě, že jen ubývá..ale nikde nic nepřibývá..Dělá mně to cca poslední týden..Nějaký nápad co s tím prosím?

Odpovědi na otázku

Použij aplikaci která umí zobrazit VŠECHNY složky a soubory na disku. Pak uvidíš co ti žere místo....https://antibody-software.com/web/software/software/wiz... (stačí portable verze - spustit jako správce).

Pokud tam má windows 10, tak bych to viděl na snahu windows se aktualizovat...

Tak, tak, zobraziť veľké/nové súbory.Pred časom sa mi v PHP 7 v logu objavili chyby SSH a behom pár hodín 40+GB fuč na C:\.

Inak aj CCleaner -> Nástroje -> Analyzátor Disku (...zobrazí vešké súbory, obsadenie miesta)

CCleaner

ccleaner mám a používám...Ale použil jsem software na doporučení pana juwi..A vypadá to, že mě boptná c:\windows\temp... A po restartu se asi smaže...Ale ještě to budu sledovat..

Doporučení - CCleaner nemějte a nepoužívejte.

Proč?

Nadělá víc škody než užitku, zejména když ho používaš k pucování registrů. A mít ho jen na mazání souborů je zbytečný, to už od dob WinXP umí vestavěné MS Vyčistění disku.

Viz výše, dobře napsáno. Stačí používat vestavěné Vyčištění disku - funguje a nic nezkazí. Čistit pomocí CC registry je cesta do pekel OS. Takže zbytečný program.

Odhadni, co je to za soubory v tom temp … resp. který program to dělá. Pokud střiháš video, můžou to být regulérní pracovní soubory.

V Tempu v adresáři eset.temp mně to vytváří každých 5 minut nákou 800 MB zálohu..Pomocí monitorování procesů jsem zjistil, že do toho hrabou asi tyhle procesy:SystémMsiExec.exeekrn.exeTed co ws tím?

Patrejte po tom, co kde mate ponastaveno ve spravci esetiho softu (NOD32? System Security?).

ESET odinstaluj (zvlášť jde-li o anti-všechno balík, nadělá víc škody než užitku) a máš pokoj.

My ho máme firemně všichni...I kdybych to udělal...tak mně ho tam doména šoupne zpět...

Tak potom prečo "nariekaš" tu, a nie u Vášho správcu IT?...

Asi to nebude tvuj pripad, ale mel jsem podobny problem na terminalech - po cca dvou tydnech plny disk. tak jsem hledal a zjistil jsem, ze si dotycna poustela nejake internetove radio a to si zaroven ukladalo prehravany stream do IE temporary a jiz ho po sobe nemazalo. nevim, jestli to byl problem radia, IE nebo terminaloveho sw, nemel jsem cas to resit, tak jsem na firewallu pro terminaly zakazal radia...