RX 590 - nízký výkon, laguje

Čau lidi. Chtěl bych poprosit o radu. Asi týden zpátky mi začala blbnout grafická karta RX590 8gb. Když zapnu jakoukoliv hru ( Star Citizen nebo x3TC) GK mi jakoby laguje. Podle GPU-Z výkon ukazuje jako EKG. A to nepřeháním. Teploty jsou ok jak na GK, tak na CPU. Ovladače jsem zkoušel různé jak od výrobce, tak z Windows update, i starší verze. Mám to všechno na 1 rok starým SSD. Když ale zapnu Benchmark, test dosahuje i vyšší teploty jak CPU tak gk. Ale využití grafiky je pořád naplno.16 gb ddr4 3200 FuryRyzen 5 2600xAsus B450F gaming 2550w aerocool512 gb SSDRX590 8gbMoc děkuju za nápady. Všechno jsem kupoval minulý rok z Alzi. //Upraven titulek.//

Odpovědi na otázku

Pardon, chtěl jsem napsat lagovani GPU

Jak se grafika chová v jiném PC?

No a ten benchmark ti projde?

co je to aerocool? Uzaj to vyhod a kup normalny zdroj.

550W nějaký areocool bude pěknej odpad na úrovni 300W od seasonicu, takže se nedivím, že karta nefunguje jak má.. navíc 590ka poměrně papá.. ten zdroj vyhoď do zběrnýho dvora a kup něco pořádnýho, kdyžtak přeinstaluj OS jestli na tvoji kartě někdo přes virus netěží.

Děkuju za reakce. Použil jsem Heaven benchmark 4.0 dx11. Všechno proběhlo ok a GPU využito na 100% při teplotě do 80. Skóre 5132. Zdroj jsem vyměnil ( na zkoušku ) za Corsair cx650m. Aktuálně nemám grafiku kde vyzkoušet. Je to beze změny .... Nějaká možnost než přeinstalace vás nenapadá? Systém jsem si zkontroloval přes Eset placenou verzy

"Nějaká možnost než přeinstalace vás nenapadá?"No potiz je v tom, ze spolu s vymenou elektrosrotu za zdroj je zrovna ta cista instalace OS to prvni, co ma v takovem pripade smysl delat. (Napr. na rozdil od blbnuti s tim Esetem..)