RX 5700 XT vs RTX 2060 Super

Dobrý den, chtěl bych poradit ohledně výběru grafické karty. Využití převážně na hry, eventuálně i na práci. Vybírám mezi těmito dvěma kartami:https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-rtx-2060... https://www.czc.cz/gigabyte-radeon-rx-5700-x... Co se týče výkonu ve hrát, asi bych bral RX, nevím však, jak se hodí na práci. Navíc má vyšší spotřebu a také počítám s větší hlučností (tato RTX by měla být velmi tichá).

Odpovědi na otázku

To záleží na tom, co za "práci" s tím chceš dělat. Pokud to víš, zkus si najít nějaké testy, které to porovnávají. Třeba na psaní mailů nebo tabulkování v excelu stačí bohatě i integrovaná grafika v CPU.

Problém je, že sám přesně nevím neorientuji se v tom, jen se snažím myslet do budoucna, kdybych teoreticky používal nějaké grafické programy, dělal nějaké renderování atd... A párkrát jsem četl, že právě ta RX (nebo obecně grafiky od AMD) na nějakou práci není moc vhodná

Tak to nehroť a vyber si podle toho, co víš teď a k čemu ti to bude sloučit určitě.