RX 480 - Při spuštění PC problikává obraz

Zdravím, mám nově grafiku Msi Radeon RX 480 Gaming X 8GB a téměř vždy při spuštění PC mi problikává obraz, hází to barevné obrazce, vyhodí mi to hlášku, že wattman byl obnoven a následně to restartuje PC. Někdy se to ale vůbec nestane. Nejnovější ovladače mám.Děkuji za rady..

Odpovědi na otázku

Ahoj přečti si něco tady http://pc-help.cnews.cz/viewtopic.phpnebohttp://www.svethardware.cz/amd-reaguje-na-problem-ra... nebohttp://pctuning.tyden.cz/index.phpale spíš ti pomůžou lidi co mají přesně tuhle kartu já se osobně od AMD držím co nejdál

1) tykalo se to referencnich modelu pri uvedeni2) opravilo se to ovladaci3) kdyz se takhle chovala nV u nekolika karet (pravda, ze to byly nereference jinych vyrobcu), nikomu to nevadilo4) Gaming X na tohle netrpela

Nevím nejsem moc přes AMD karty, ale vyřešil to jenom update přes Crimson ? hodně lidí si (nechápu proč) instaluje nejdřív ovladače s CD a až pak stahuje nové s internetu

JJ, vyresil. Dokonce po snizeni zravosti karty v ovladacich byl i nekolikaprocentni narust vykonu (karta se diky mirne snizenemu napeti mene zahrivala a nenarazela na strop TDP).

To bys měl,Gestapáku.Kdo by pak kupoval grafické karty od Nvidie,že?

Co takhle vypsat kompletni sestavu a uvest presny typ zdroje? Na skodu by ani nebyl popis propojeni s monitorem (HDMI, DP, pres prevodnik atd.), pretaktovani, pouzivani gaming app (pry mela problemy), MSI afterburner (tady zalezi take na verzi) atd.

CPU: Intel core i5 4440MB: Msi Z97 Gaming 5PSU: Corsair CX600MRAM: Kingston 8GB 1600MHzGrafika je propojena přes DVI-D, není přetaktovaná.

Komponenty jsou slusne. Stava se to jen pri spusteni, nebo i po restartech? Jak se to chova v zatezi?Predbezne tipuju vadu v grafice nebo ve zdroji (tam zvlast jestli se to stava jen behem startovani pocitace).

Stává se to pouze při startech a většinou, když zapínám PC poprvé za den.V zátěži funguje bezproblémově až na CPU bottleneck.

Zajimalo by me, kde ten CPU tu grafiku brzdi (na ze by ta situace nastat nemohla - treba u BF1 k tomu dochazet muze).Jaka grafika tam byla doted?Dva puvodce problemu jsem uvedl, jen nevim, kteremu dat prednost - jestli tam byla podobne zrava grafika, tak bych to spis videl na vadny kousek RX 480 - pravdepodobne nejaky neposlusny kondenzator.

Doteď jsem měl GTX 750 tiGrafika mi ve většině her jede na -+ 80% a procesor se také pohybuje kolem 80%. Jinak Tohle je už moje třetí RX 480, obě předchozí jsem vrátil se stejným problémem + pískaly jim cívky.

Nemáš to nějak přetaktované? CPU je sice zamčený, ale bclk v biosu měnit lze a pak to může zlobit, protože PCI-e je zývislá na bclk. ☺

V Msi gaming app mám zvednutou frekvenci z 3.1GHZ na 3.3GHz, ale doteď to nedělalo problémy

Všechno je jednou poprvé. ☺

Tak nevim, co si myslet:18:15 - "pretaktovani, pouzivani gaming app"18:44 - "Grafika je propojena přes DVI-D, není přetaktovaná."19:45 - "Jinak Tohle je už moje třetí RX 480, obě předchozí jsem vrátil se stejným problémem + pískaly jim cívky."19:47 - "V Msi gaming app mám zvednutou frekvenci z 3.1GHZ na 3.3GHz, ale doteď to nedělalo problémy"Takze je to bud zdroj, nebo se ovladac karty s necim pere (gaming app). Treti vadna karta je nepravdepodobne, ale vyloucit uplne se to taky neda.Jeste k aktualnim ovladacum - je tomu skutecne tak? Pak klidne zkusit i starsi.ps. nejak jsem ztratil chut to resit .....

V gaming app je přetaktován pouze procesor, ovladače jsou aktuální a zkoušel jsem i starší.

To porad neznamena, ze by gaming app i bez uprav na grafarne nemusela byt v kolizi s wattmanem.U me ta sranda sla do kytek, protoze pro zmenu rozhazovala Afterburner.