Různé podání barev (teplota) ve stejných PC

Dobrý večer, mám před sebou dva úplně stejné notebooky - oba nově nainstalované; vše nastaveno stejně. Zdá se mi, že je na nich různé podání barev - na jednom teplejší a na druhém studenější... Jak je to možné?https://ctrlv.cz/UOfa

Odpovědi na otázku

Niektorí výrobcovia dodávajú do svojich značiek svoje aplikácie na úpravu farieb - teda aj "teploty" zobrazovania monitora - naps. ASUS má aplikáciu pre svoje NB Splandid Utility, kde sa dá nastavovať farebné podanie....Takže je potom možné u dvoch rovnakých NB mať inú teplotu zobrazenia (lebo Splendid aplikácia to tak nastavila)

Je to možné tak, že výrobci běžně používají komponenty od různých dodavatelů. Takže notebooky nemusí být ze stejné výrobní série a můžou mít jiný LCD s trochu jiným podáním bílé.