» Poradna » Mobily

Různá délka nabíjení mobilu s různými kabely

Zdravím,potřeboval bych poradit, nebo by mě spíš zajímalo, proč se různí délka nabíjení mobilu s různými USB kabely.Samsung Galaxy S7 edge nabíjím s originál kabelem asi 2 hodiny. S neoriginál kabelem za pár desetikorun asi 3,5 hodiny. S originál kabelem od mobilu Sony Xperia Z3 asi 2 hodiny. Tento kabel https://www.czc.cz/samsung-kabel-micro-usb-b... podle diskuse nabíjí asi 7 hodin.Nabíječka je vždy originál Samsung EP-TA20EWE. Nevíte někdo proč se doby nabíjení různí?Díky.

Odpovědi na otázku

Protože je každý kabel jiný a projde jim tedy za stejnou dobu různé množství proudu.

Úbytek napětí, různé průřezy a délky vodičů = různý odpor vodiče, různé úbytky napětí.

Souhlas. Jen doplním, že podstatný vliv má i stav konektoru.

Aha. To mě nenapadlo. Zvlášť, když originál je asi kolikrát horší (delší nabíjení) než neoriginál. Díky.Jaký kabel je vlastně dost kvalitní? Co hledat a vybírat?

Originály právě bývají většinou lepší, než jakákoliv alternativa. Ovšem platí to, když je kabel nový. Pokud je nějaký rok používaný, tak se prostě konektory zanesou nečistotami, ošoupe se povrchová vrstva kontaktů a narůstá přechodový odpor = doba nabíjení. Bohužel, nabíjení probíhá malým napětím a vysokými proudy a ty konektory (obzvláště microUSB) je zvládají těžko, každé poškození se výrazně projeví snížením nabíjecího proudu.

Originály právě bývají většinou lepší, než jakákoliv alternativa. Ovšem platí to, když je kabel nový. Pokud je nějaký rok používaný, tak se prostě konektory zanesou nečistotami, ošoupe se povrchová vrstva kontaktů a narůstá přechodový odpor = doba nabíjení. Bohužel, nabíjení probíhá malým napětím a vysokými proudy a ty konektory (obzvláště microUSB) je zvládají těžko, každé poškození se výrazně projeví snížením nabíjecího proudu...