» Poradna » Programy

Ruská ruleta trochu jinak C#

Dobrý den, Ve škole jsme dostali zadání vypracovat ve VisualStudiu v C# v konsolové aplikaci ruskou ruletu tak trošku jinak. V jednorozměrném poli máme 20 osob, každý pátý se zastřelí a jede se dal dokud nezůstane jenom jeden a my máme zjistit kolikátý přežije. Nemohli byste mi někdo poradit? Já už sem z toho docela mimo...

Odpovědi na otázku

Definuješ pole, které má dvacet prvků.Vhodné bude, aby to byly intigery (1 až 20). No a pak uděláš smyčku while, která každý pátý prvek z pole odebere. Tak budeš postupovat tak dlouho, dokud v poli bude více než 1 prvek. Když bude jen jeden prvek, tak zavoláš break a nebo vypíšeš (poslední) intiger.

Učitelé mají tak malou fantazii, nebo se ptáš znovu, jenom na jiný jazyk?https://www.zive.cz/poradna/program-ruska-rul...

použij pro to generiku LIST z knihovny System.Collections.Generic s tim se asi dělá nejlíp, mužeš s tim dělat jako se seznamem i jako s polem a odkazovat se idexem.https://msdn.microsoft.com/en-us/library/6sh2ey19(v=vs.110).aspx