» Poradna » Ostatní

Rušení Tv

Dobrý den,
chci se zeptat. Když se spustí plynový kotel tak začne rušit televizní příjem. Začnou tam jezdit vodorovné zrnité pruhy. Nemáte někdo podobný problém. Co se s tím dá dělat. Díky moc

Odpovědi na otázku

Než si pozveš technika na kotel, zkontroluj si jestli je vše pořádně uzemněno a bez koroze na kontaktech zástrčky(při vypnutém el. proudu) a kvalitu tv svodu. Podobný problém tady:
www.tvfreak.cz ...

Zkusil bych jiný zásuvkový obvod,buď pro televizi nebo pro kotel.

Ahoj jsem Elektrikář znám to v rozvaděči přehodte zasuvkový odvod na jinou fázi než je plynový kotel

Plynové kotle mají jiskrový zapalovač ten se odrušit prakticky nedá. Jediné, co by mohlo pomoci je přívod od antény koaxiálním kabelem a anténu i TV od kotle co nejdál. Změna fáze je podmíněna třífázovým přívodem, pokud jde o byt, bude to problém.