Rušení monitoru

Mám možná zvláštní dotaz. Vždy když na wc vypne ventilátor tak mi praskne v repro a zaruší se monitor. Čím to odstraním? Klasická přepěťovka v zásuvkách nepomáha.

Odpovědi na otázku

Můžeš zkusit UPS, ale nemusí to pomoci. Možná hodně opálené kontakty stykače. To je "domovní" ventilátor?

Ne ne je to právě nově dělané v prosinci. Ventilátor je na půdě a v rozvaděči "časátko".

Můžeš zkusit to PC zapojit do jiné zásuvky (jiný okruh), ale taky nemusí pomoci. Můžeš místo "přepěťovky" resp. "do série" zapojit nějaký odrušovací filtr (ten by měl být co nejblíž PC + monitor). Koneckonců to můžeš reklamovat u dodavatele. Pokud to je bastlené amatérsky, možná tam něco chybí.

Ten filtr bych zkusil, ale namontoval bych ho přímo na kontakty ventilátoru.https://www.gme.cz/tsk6415

Ten ventilátor bývá 3-fázový. Ruší asi stykač.