» Poradna » Ostatní

Ruby

Zdravim mam dotaz ohledně programovacího jazyku ruby on rails...Dostali jme od učitele úkol vytvořit řetězec ve formátu..Příklad: Ahoj svete.... Výpis 1x A 1x E 1x H a podobně ... byl bych velmi rád za každou radu !! Děkuju...

Odpovědi na otázku

Tohle zadání nedává smysl.

Přesně !! Nechápu to vůbec

Nejspíš sis ho špatně opsal.

Chlape jeden nešťastná, nejdřív si zjistit co je ruby, a co ruby on rails, ať se nestane fó pa. Když píšeš nějaký dotaz, přečti si ho po sobě, jestli tomu někdo cizí, bude rozumět, co po něm chceš.Já jsem to zadání taky nepochopil,jen dedukuji. Ty chceš asi něco takovéhleho:"Ahoj svete".downcase.chars.group_by {|c| c}.map {|k,v| [k,v.size]}PS, nemá ruby v základu nějakou metodou pro výrobu Hashe z pole, případně nějakou konstrukci, která zachovává Hash,, něco jako {1=>2}.map {|k,v| k,v+1} aby vracelo opět hashPS: co je to za školu, že konečně používá nějaké inteligentní perspektivní programovací jazyky?