RTX 3070 Black creen

Zdravím lidičky.Před pár dny jsem upgradoval pc. Koupil jsem novou grafiku Gigabyte RTX 3070 Vision 8GB rev 2.Dokoupil jsem i SSD nvme a nový 750W zdroj.Před upgradem jsem měl v PC GK Rtx 1060 6Gb. Vše běželo v klidu.Nyní k problému:Při běžné práci na PC jako jsou internet, youtube atd.. je vše v pohodě.Problém nastane tehdy, když zapnu jakoukoliv hru, nebo benchmark. Monitor mi zčerná. Nenapíše to NoSignal, ale prostě jen zčerná. Jediné východisko je CTRL+ALT+DEL a vypnout hru natvrdo. Pak problém zmizí.GK mám do monitoru propojenou DisplayPortem.V PC mám vše zapojené tak, jak má. Všechny kabely jsou zapojeny. GK je zasunuta ve slotu. Napájena 2x samostatným kabelem PCI-E 8pin a 6 pin.Včera od 18. hodiny jsem zkusil snad vše, co jsem našel na internetu. Převážně to byly rady ze zahraničních serverů.Jelikož mě postili z nemocnice, protože jsm měl pneumotorax, takže už nesmím kouřit, je pro mě vyřešení problému několikanásobně větší, protože mě to nyní frustruje mnohonásobně více, protože nejradši bych si zapálil tak 5 cigaret naráz :D . Snad tedy chápate, jaký to pro mě má smysl vyřešit.Můj PC:- Windows 10 64bit- Základní deska : Gigabyte Z370 gaming K3- CPU Intel i5 8600k- DDR4 16Gb- GK Gigabyte RTX 3070 VISION 8gb rev.2- HDD 1TB- Samsung SSD 980 500Gb- Zdroj Gigabyte Aorus P750WDěkuji za veškeré nápady a za váš ztracený čas nad řešením mého problému.

Odpovědi na otázku

takto na prve precitanie by som povedal, ze hra sa spusti v nepodporovanom rozliseni, takze monitor ostane cierny. Grafiku vybrat, otestovat v inom PC.

Díky za info. Zapomněl jsem dodat, že když spustím třeba cs-go.. Protože jiné hry v pc po přeinstalování nemám, tak hrta se mi v pohodě načte do základního menu. Ovšem jakmile začnu hrát, tak ty problémy nastanou. Zčerná obrazovka třeba na 10 vteřin, pak se to zapne, po 2 vteřinách zase zčerná a tak pořád dokola

v menu hry nastav podporovane rozlisenie a Hz, ak sa to da.. Teoreticky by ti ale monitor mal vypisat nieco ako "neviem toto rozlisenie zobrazit" a nie ostat cierna obrazovka. Este by som skusil novsie/starsie ovladace, pripadne spustit hru (furmark) v okne.

Tak tu mám konečně nějaký posun.Koupil jsem HDMI. Ten funguje normálně. Později jsem zjistil, že funguje i DisplayPort, ovšem pouze v 60hz.. Nikoliv jak to bylo původně před upgradem na rtx 3070.Ale nastal jiný problém... Hrozně lítají FPS.. UCS:go v rámci 100FPS... Přijde mi, jako by GK nejela na 100%... Hra je taková jakoby trhaná.. Žádný plynulý pohyb...

Myslel jsem před upgradem na RTX 3070, kdy jsem měl na DispleyPortu nastavenou frekvenci 144Hz

Jsou tři možné problémy.1.Ovladač na 1060 doufám odinstalovals před instalací 3070?2.Jakou verzi máš Biosu? Já jsem musel naistalovat nový bios abych rozjel novou grafiku.3.Zdroj Gigabyte není nic moc,jak ho máš dlouho? Zkusil bych jiný např. Corsair RM nebo Seasonic Focus.

Zdravím,po výměně GK jsem přeinstaloval celý windows, takže čistá instalace jak windows, tak všech ovladačů. Bios jsem taky aktualizoval na nejnovější. Po reinstalaci windows a instalaci ovladačů na GK RTX 3070 atd.. jsem měl ještě starý zdroj s 550W. Dělalo to problém s tím black screenem.. Tak jsem tedy dokoupil nový zdroj.Během 3 dnů jsem reinstaloval windows tak 5.. Zkusil jsem i windows 11.. Nyní mám zase windows 10.. Opravdu netuším, co více delět

A co ten Bios?

Ten bios jsem aktualizoval na nejnovější.Zjistil jsem, že problém nastane, když u Benchmarku a hry zapnu frekvenci 144Hz. Přes HDMI v 2.0 což by mělo podporovat i 144Hz ale jde nastavit pouze 60Hz, tak ten problém není. To samé u Display Portu. Pokud přepnu obnovovací frekvenci na 60hz je problém dá se říci vyřešen. Ale i tak mi pak u hry CS:Go ( protože se mi nechce instalovat hry co mají většinou 50 gb a stahovat to půl dne a pak zjistit že to nebude fungovat ) mi přijde, vlastně je to holý fakt, že ta hra je jakoby trhaná. Nejde o žádný plynulý obraz. FPS u té hry jsou kolem 200.. ale to mi přijde hrozně malé, když to samé jsem měl i u GTX 1060 6gb.. Strašně to skáče... 250 fps, po 2 vteřinách 90 tak pořád dokola...Jsme si myslel, že když koupím novou a to sakra drahou grafiku, tak by to mělo vše jet bez problému. Ovšem opak je pravdou.. Začínám litovat nákupu a to hodně.

Zkusit grafiku v jiném PC a nebo pokud byla koupena v internetovém obchodě vratit do 14dní. Nebo ješte PC servis. Vyber si co je pro tebe nejlepší.

Právě přemýšlím, že zítra skočím do servisu s celým pc a uvidím co mi řeknou.. Jinak ji vrátím.Každopádně díky za rady

tak je vadna ta graficka karta, ne?