RTX 2060 vysoké teploty

Dobrý den, mám dotaz ohledně teplot svojí grafické karty, mám MSI VENTUS RTX 2060 a teploty bez zátěže jsou někde kolem 30°C, ale když hraju nějakou hru, tak běžné teploty jsou asi 78°C, tak jsem se chtěl zeptat jestli to je v pohodě a jestli takové teploty nějak nesnižují životnost grafické karty. Na svojí staré GTX 660 od Asusu jsem měl při hraní teploty kolem 65°C, tak se mi zdálo, že teď to je nějak hodně. V casce mám 2 přední ventilátory a 1 zadní, takže airflow je podlě mě celkem dobrá. Děkuji za odpovědi a přeji krásný zbytek dne

Odpovědi na otázku

"V casce mám 2 přední ventilátory a 1 zadní, takže airflow je podlě mě celkem dobrá"kdyby v casce byla dobrá airflow, tak bys neměl v zátěži 78°C. Takže tam dobrá airflow neni.

Je to základní chladič co tam MSI dává, takže není čeho se bát, teploty jsou v normálu.

Hele, když máš 2 ventilátory vpředu a 1 vzadu, a mají stejný průtok vzduchu, nenapadlo tě, že to horko se nemá kudy vyfukovat? Jinak teploty kolem 80°C jsou v pohodě, jen Ventus je obyč chladič a docela hučí.

Ale ono se kde vyfukovat má, bedna není kompresor aby vzduch vevnitř stlačil, vzduch si najde cestu ven

Celkem normalni teplota, neni co resit.(Srovnani s uplne jinou GK je nesmyslne. To bych mohl argumentovat tim, ze GF8800GT bezne mivaly kolem 100°C, tudiz Vase karta ma zjevne zimnici.)

Suhlas. Teploty GPU sa vzdy splhali vysoko. Dnes sa vyrabaju procesory zase o nieco mensie, cize je tam menej tepla (ktore nema kde vznikat) ale zase nove procesory maju vyssi vykon (frekvencia, vacsi pocet tranzistorov), takze sa teplota stale drzi cca zhruba rovnako, tj. okolo tych 60-90 stupnov je uplne bezna teplota GPU pri max. vytazeni procesora. Pomaha len kvalitne chladenie, co bohuzial maju len tie drahsie VGA. Kazdy si mysli, ze lacne VGA su fajn, ale to je megablbost, lebo rovnaka VGA moze mat cenu aj 300 EUR ale aj 400 EUR a hadajte v com je rozdiel ? Ano hadate vsetci spravne - v kvalite chladica. Hlinik je drahy kov a preto jeho masiv, velkost, typ liatiny, rozhoduju o kvalite chladenia. Samozrejme sa pouziva vo velkej miere aj med (nemyslim len na trubicky - 'pipelines'). Taktiez kvalita ventilatorov vzhladom k cenam predstavuje rozdiel - ako vsetci vieme pri 12cm beznych ventilatoroch, da sa kupit ventilator za 3 EUR ale aj za 15-20 EUR rovnako velky, ibaze so specialne tvarovanymi lopatkami, s kvalitnym plastom (ktory "nevibruje" ako nejaky igelit) a s kvalitnou vyrobou loziska... sice sa jedna o nizko-otackove vetraky,ale ich ucinnost je casto lepsia, nez u beznych ventilatorov (cierne obycajne vetraky ala China).

Zabudol som dodat, ze odvetranie skrinky hra tiez svoju rolu a ze tiez sa priklanam k nazoru, ze podporne predne ventilatory v PC skrini ani nemusia byt. Predny ventilator sa pouziva ozaj len ako podporny, pretoze ak pozujeme vetraky iba na zadnej casti skinky a dopredu ziadny vetrak, potom podtlak bude "cucat" vzduch zo vsetkych dier na skrinke (napr. aj pomedzi netesnosti okolo DVD mechaniky). Preto sa pouziva aj podporny predny vetrak, ktory pomaha vhanat vzduch z prednej casti, pred PC skrinkou. Podtlak, ktory vytvori zadny ventilator (mal by byt vzdy vykonnejsi nez predtny) potom taha vzduch prave vdaka podpornemu prednemu ventilatoru hlavne z prednej casti PC skrinky a len velmi malo spomedzi zle utesnenych strbin (v okoli DVD mechaniky, v okoli nie dobre utesnenych bocnic, a podobne).

*pouzijeme

Maximální provozní by měla být do 88°C.Podle většiny recenzentů se teplota pohybuje mezi 72-74°C.Takže těch 78°C může být výsledkem horšího proudění vzduchu ve tvé skříni, ale o nic tragického nejde.Karta by se přehřívat neměla, ovšem se stoupající teplotou ti automaticky snižuje frekvence (a tím pádem i výkon).V létě to možná poznáš.Zkus dostat do skříně více vzduchu a uvidíš.

Tak na teplotu hraje roli i teplota okolí a konstrukce skříně.Pokud je test na open test benchi v klimatizované místnosti a je to v americe, kde mají ve zvyku té A/C ohulit na 20-21, tak proti časté panelákové teplotě 23-25 je to rozdíl teploty okolí.Pro porovnávání pindíku je třeba znát výchozí teplotu a zda je konstantní po celou dobu testu. Lepší pak je porovnávat deltu mezi teplotou vzduchu a teplotou karty než absolutní hodnotu

To je tiez pravda, na to som uz aj zabudol, v dnesnej dobe aj najlacnejsie PC skrinky obsahuju trochu viac hlinnika nez PC skrinky vyrabane pred 10-20 rokmi, ked skrinka predstavovala ocel alebo dokonca aj lacne zliatiny so zelezom ci zinkom :). Dnes uz mame takmer vsetky skrinky zo zliatin hlinika. Treba tiez podotknut, ze 30 EUR a 60 EUR moze tiez zavazit u PC skrinky pokial sa nejedna len o jej dizajn. Ta lacnejsia moze obsahovat menej tepelne vodiveho kovu a logicky potom do priestoru odovzdava teplo z vnutra skrinky omnoho horsie, nez skrinka ktora obsahuje v materialy z ktoreho je vyrobena hliniku viac. Idealna by bola duralova PC skrinka, s hrubsich plechov (hlavne hrubych bocnic), ale takato skrinka by mala cenu asi 100 EUR alebo viac pritom po dizajnovej stranke, by to bol len cierny kvader pripominajuci elektricku rozvodnu skrinku. Vsimnite si ludia, ze nadherne skrinky s priestvitnymi plastovymi bocnicami su az podozrivo lacne... to preto... ze inac kvalitnu hlinikovu zliatinu nahradily na velkej ploche z boku skrinky priesvitne plasty (asi plexisklo alebo akrylat - fakt netusim co sa tam pouziva).

Proč si myslíte že máte vysoké teploty? Provozní teplota těch čipů je 88 stupňů, jste bezpečně pod limitem, teplota není vysoká, je ok.

Ty teploty jsou naprosto v pohodě. Bezpečný limit je daleko vyšší. A moderní grafiky preferují ticho před provozem se zbytečně nízkými teplotami. Těch 80°C kartě nijak neuškodí a ventilátory můžou jet na nižší otáčky a nehlučí tolik.

já mám geinward rtx 2060 ghost a mívám teploty 70.71,72 pak to klesne na 68 tak se chci zeptat zda je to normální teplota předem díky za odpovědi

Ja mam Gigabyte RTX 2060 pri hrani mam bezne 78-82°C

Normálka, pokud je dost zatížena. Doporučuji přepastovat Thermal grizly pastou. Nejlepší pasta o 10c nižší teploty a pak tak nemusí apk dobře vycistic chladic a i listy ventilatorů