RTL8029(AS) - podpora ve WinXP?

Zdravím,

dostala jsem tuhle kartu od kámoše, vložila do kompu, systém (WinXP) ji našel, snažil se ji nainstalovat, ale nenašel driver. Když pátrám po netu, nacházím zmínky o tom, že někdo má tuhle kartu ve WinXP a funguje, ale když jsem zkoušela přímo najít driver, nejvyšší verze, kterou jsem našla je 5.06 pro Win NT..
Otázka tedy zní: existuje verze ovladače pro WinXP nebo nějaká možnost, jak tu kartu do WinXP správně nainstalovat? Díky, Věra

Odpovědi na otázku

ovládač pre wxp je na stránkach výrobcu a je kompaktibilný aj s vistou,alebo priamo tu
www.softwarepatch.com ...

Díky za rychlou odpověď, ale bohužel jsem to nevyřešila. Na uvedeném linku je ke stažení soubor win2000-8029(508).zip - tedy zřejmě pro Win2000. Při pokusu o aktualizaci HW mi systém sdělí "Průvodce nenašel lépe vyhovující software pro HW, než ten, který je již nainstalován.." Karta ale stále nefunguje, ve Vlastnostech se objevuje "Toto zařízení nelze spustit. (Kód 10)". Uf.

podla výrobcu je to universal driver pre win98se/Me/w2000/xp a jediný,ktorý je použitelný pre vista,ovšem funkčnosť samozrejme nemôžem garantovať.Skúste ešte pozrieť,či sa náhodou nepokúša sieťovka zdielať irq so zvukovou alebo inou kartou v pc,creative zvukovky a niektoré integrované zvyknú obsadzovať rovnaké irq ako modemy a sieťovky a niekedy je treba karty poprehadzovať v zberniciach,aby mala každá svoje irq a nebránili si v činnosti,pokial to umožňuje bios zákl.dosky,priraďte zvukovke irq 5 alebo 10,možno sa to rozbehne

ešte doplním,výrobca ponúka možnosť v prípade problémov použiť univerzálny ovládač pre sieťové karty NE2000,pokial sa nič nepodarí,skúste tento ovládač

Zrovna tomuhle průvodci se nedá věřit, ovladač je třeba vnutit systému ručně, pokud výrobce píše že je OK, skusil bych to.

Diky, super, karta chodi. NE2000 pomohlo :) Věra

nieje zač,hlavne že sa to podarilo

Mozna je na miste upozornit, ze karty s timhle chipem vetsinou staly za starou backoru. Jaky duvod je nekoupit za cenu pod 100kc novou sitovku s RTL8139 ktera je bezproblemova ?

Asi zadny. Ta karta byl proste dar pritele Edisona :) Zvazim to, diky.

pokial už investovať do sieťovej karty,tak do nejakej poriadnej ako 3com,Broadcom,Marwell,Intel pro1000/gt ap.,pokial niesú nejaké špeciálne nároky na činnosť sieťovej karty,táto,ktorú sa podarilo spojazdniť ,bude úplne stačiť pre domáce použitie,nevidím nejaký zmysel prechádzať z jedného realteku na druhý,pokial je všetko funkčné a pc nebude slúžiť ako nejaký výkonný databázový server alebo niečo podobné