» Poradna » Programy

Rstrui.exe + naplánované úlohy + internetová kavárna

Dotaz. Dá se do naplánovaných úloh win XP nastavit obnovení systému %SystemRoot%\System32\restore\rstrui.exe, například každý den? V internetové kavárně si uživatelé instalují programy i přesto, že mají omezené práva. Představu mám takovou, že večer po zavíračce dojde k vrácení počítače do původního stavu pomucí nástrojů systému windows XP.

Odpovědi na otázku

To se určitě dá, ale je to GUI, které musíš odklepat myší, takže žádná automatizace.
Ideálním řešením pro internetové kavárny je plná virtualizace, např. pomocí (free) MS Virtual PC R2.
V nastavení virtuálního stroje pak jen zvolíš "Při ukončení neukládat nastavení".
Druhý den se jen spustí (třeba automaticky) virtuální OS ve stejné podobě, jako byl po prvotní instalaci.
To je vše! Jak jednoduché a elegantní!

na to existuje na microsoft download centri samostatná aplikácia,ktorá uvedie zapojené pc do pôvodného stavu www.microsoft.com ...