Rpi 2 mini fan

Dobrý deň,Mám rpi2 (pretaktované na 1080Mhz), ktoré používam ako multimediálne centrum s Kodi. Dosť dlho som ho mal len tak položené vedľa televízora (holu dosku) a celkom sa naň prášilo, tak som si najprv zaobstaral takýto case:http://rlx.sk/5726-large_default/plasti... No Raspberry sa začalo prehrievať, hocikedy zamrzlo a pomohol už len reštart...Následne som si kúpil cez ebay tento case aj s mini ventilátorom:http://www.ebay.com/itm/252135005414Konečne tá malá krabička vedľa televízora vyzerá k svetu, teploty sú super okolo 36-41 stupňov...No veľmi huči ventilátor Teraz ho mám pripojený na Zem a 5V, bolo by ho možné dlhodobo napájať aj cez 3V3 pin aby toľko nehučal?

Odpovědi na otázku

Vyzkoušej. Nebo můžeš zkusit dát do térie s napájením jednu nebo dvě diody, na každé bude úbytek ca 0.65V.(Proč ho taktuješ? Co ti nefungovalo? Já používám Rpi2 jako MMC s Kodi (Openelec) bez problémů bez taktování.)

oprava: do série, ne do térie

Ja som to skúšal už pred tým, len sa bojím aby sa niečo neodpálilo, predsa má ten ventilátor 0,2A odber...ak je tam nejaký stabilizátor, mohol by sa celkom dosť prehrievať :) Dík za radu, to ma vôbec nenapadlo Po pretaktovaní je pohyb v menu plynulejší...

Mimochodom aké diódy mám použiť? :)

Třeba nejběžnější 1N4007.

RPi je tak male ze ti vleze za TV na zadni stranu. takze kup nejaky vetsi pasiv prilep na CPU a namontuj za TV a nezavirej do krabicky. kup si MCE IR Remote a vyved pod TV a mas tam i dalkac. tak jak to mam ja doma.

Mne sa celkom osvedčilo ovládanie cez HDMI-CEC pomocou ovládača z telky...pred mesiacom mi prišiel air mouse ovládač za 10€ a je to dokonca ešte pohodlnejšie, pretože nemusím mieriť stále na televízor :)Inak zabudol som dodať, že chladiče mám ale veľmi nepomáhajú :)

Chladiče v malé krabičce nepomůžou, to se nedivím.

Nenašel jsem na netu schéma RPI2, ale v popisu pinů 3.3V je poznámka o max. proudu 50mA pro každý výstup. Předpokládám, že tam bude nějaký SMD stabilizátor, chlazený PCB. Takže bych to s 200mA větrákem neriskoval. ☺

Mal som ho cca 30min pripojený na 3.3V pin...zatiaľ ide rpi v pohode ale nebudem to riskovať a kúpim tie diódy :) ďakujem za upozornenie :)

Na 3.3V může jet, ale už může mít problém s rozjezdem. Zvlášť za nějakou dobu, až se do něj dostane prach. ☺

Pravděpodobně je tam stabilizátor NCP1117 3V3 podle datasheetu proud max 1A. Tak bych ten ventilátor asi nechal na těch 3V3.