Rozumné CPU ku 3060rtx

Můžete poradit nějaké za rozumnou cenu, mám sice 3060 gpu ale mám drobné záseky snad v každé hře nejspíš kvůli starému cpu

Odpovědi na otázku

chceš kupovat i novou desku? pokud ne, tak potřebujeme vědět označení té aktuální

https://www.czc.cz/gigabyte-ga-b85m-d3h-inte... moje deska pokud nebude moc drahá tak bych mohl i tu

Pro nový CPU potřebuješ i novou desku. Do této nic nového nedáš. Pro novou desku potřebuješ i novou RAM, protože dnes je vše na DDR4, ale ty máš ještě DDR3, které osadit nejdou. Takže potřebuješ minimálně CPU+desku+DDR4 RAM. Kolik na to máš připraveno?

Za 6k bys mel peknej upgrade z bazaru:https://pc.bazos.cz/inzerat/144719532/msi-b45...

Pokud to je v nějaké záruce, tak to nevypadá špatně.

Řekl bych až podezřele dobře Pokud je to pravda, tak je to určitě dobrá nabídka, ovšem s podmínkou možnosti osobního převzetí a otestování.

tam bude nejaky hacik, lebo to predava prakticky v cene iba procesora

3600 CPU je se stestim za 3k nebo temer vsude za 4k..na komplet s deskou+pameti davaj slevu, kdyz se s tim nechtej otravovat po castech. Opatrnost je ale urcite na miste kdyz je lakava cena a prodejce nema ani realnou fotku zbozi..

Nabidka kompletu je na bazaru = bazarovy ceny jsou 3-4k za CPU

r3600 je imho stale v zaruke + procesory sa nekazia, takze by som ti dnes urcite nepredaval r3600 za 50%. Je to nepredajny procesor, alebo minimalne 80-90%, nieje dovod to predavat za 6000 aj s doskou a ramkou. Bude to pokazene alebo kradnute alebo neviem co, ruky prec.

Nebo je to nekdo kdo ani neumi vyndat CPU ze socketu, nezna ceny a prodava to pod cenou..Pokud by souhlasil s osobnim prevzetim, pripadne vyzkousenim ktere je hned kdyz to ma sestaveny, tak proc ne..

ktorykolvek od ryzen3600 po intel 12900K

Do té staré desky nedáš nic, co by ti smysluplně navýšilo výkon CPU. Takže počítej s tím, že pro tebe nový CPU = CPU + deska + RAM.

no takže se ti nákup tý předražený RTX3060 vyplatil.. Teď budeš muset koupit i celej zbytek počítače a nakonec to bude stát víc než komplet sestava s RTX 3060 z Alzy nebo CZC ...

To hlavni v dnesni dobe naopak uz ma, GPU mohl mit za 15k pokud ji kupoval pred par mesici, nebo sehnal jinde levne, nepise kolik ho stala. Alza i CZC maj sestavy s 3060 za 35k+, za desku+pamet+CPU da 6-10k, kde je ta uspora u hotovych sestav?

mám ji za 10 a pokud jste poradili chlapi dobře bude ten zbytek za těch 6 takže 16 a 35 je veliký rozdíl že ty předražená alzo.cz ostatní díky za rady!

Alza i CZC jde proste s trhem..3060 RTX jsou ted samostatne za 22k+ a v hotovych sestavach vyjdou mozna na 20, kazdy si to muze pozpocitat sam.