» Poradna » Programy

Roztřídění fotek dle už jednou roztříděné adr. struktury

Zdravím,potřeboval bych program, který nastuduje adresářovou strukturu jednou roztříděných fotek a podle této struktury je znova roztřídí. Mám je už jednou roztříděné ve velikosti 50x50 do skupin, ale potřebuji je úplně stejně roztřídit ve velikosti 150x150 atd... Nebaví mě to dělat ručně, nešlo by to nějak automatizovat? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Budeš se muset vymáčknout, co tím míníš ...

Nevím co je rozměr 50x50, ale je to asi jedno, neboť taková fičůra asi neexistuje a musela by se naprogramovat. Pokud by si to měl obráceně, tak jde udělat konverze na menší rozměr se zachováním struktury, což třeba umí FastStone Photo Resizer. Vyhledání fotek z jedné složky vůči jiné složce umí programy na duplicity. Používám za mě jinak geniální Fast Duplicate File Finder. Ten, ale samozřejmě neumí řešit co požaduješ.

Pokud ty fotky maji unikatni nazvy souboru (tj. neopakuji se), tak je to jednoducha zalezitost na par radek kodu. Klidne ti to napisu, ale budes muset dodat vic detailu...

Adresářovou strukturu umí zkopírovat např. Total Commander. O co přesně se snažíš, musíš upřesnit.

Vzdyt to popsal docela dobre...

Adobe Bridge to zmákne na päť klikov myšítka.