» Poradna » Notebooky

Roztřetění obrazovky bílímy sloupci ... chyba zobrazení ?

Dobrý den, známý mi poslal fotku chybného zobrazení na jeho notebooku, nevím co s tím a tak píšu sem. Jeho notebook je starý, neopečovávaný a zasekaný, ale tvrdí, že jen jemně utřel klávesnici od prachu (suchou utěrkou) a nastala tato chyba ... Display je roztřetěn, celkem symetricky 2 svislýmy, tenkýmy sloupci a celý obsah webové stránky se nevejde do displaye (tlačítko na zavření prohlížeče, neni vůbec vidět. Obrázek ZDE : https://ctrlv.cz/0Rky ... Je možné že stiskl klávesovou zkratku, ale neznám žádnou co by měla takovou funkci.Děkuju za rady, tipy a odpovědi.PS : Omlouvám se za chyby a případnou nesmysluplnost

Odpovědi na otázku

Tak ať vleze např. do biosu a pokud tam budou pruhy taky tak:nejspíš vadný LCD, může být i flex kabel k LCD v nejhorším případě grafika.