Rozšírenie HDD

Dobrý deň/večer . Chel by som rozšíriť svoje HDD . Aktuálne mám 250 GB SSD ale to mi na hry nestačí tak by som chcel kúpiť toto https://pevne-disky.heureka.sk/western-digital-caviar-1t... na špecifikáciách píše sata III a mne na matičnej doske píše sata 2_3 je to ono ? A keďže nemám žiadne suflatky ako bolo vo vašom videu ako si postaviť PC tak to tam iba normálne prisrubujem ako SSD ? Za všetky rady veľmi pekne Ďakujem .

Odpovědi na otázku

U toho disku je jedno, zda bude zapojen v SATA II nebo v SATA III. Obojí na to stačí a je to zpětně kompatibilní.U SSD už to ale smysl má. Ale pokud deska III neumí, svět se nezboří. O to hlavní, o co jde u SSD, nepřijdeš. Omezí se ti jen maximální sekvenční rychlosti čtení / zápisu, ale to není to, co SSD reálně po většinu doby dělá. O rychlou odezvu a rychlé čtení malých souborů nepřijdeš.Jakou máš přesně základní desku?

Dosku mam https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-MA785GT-UD... tuto takze to proste zapojim do akejkolvek sata a půjde to ?

Ano, je to úplně jedno. Deska má jen 6x SATA 3 Gb/s, tedy "SATA II". SATA III, tedy SATA 6 Gb/s tam není ani jednou.SATA revize 1.0 / I (SATA 1.5 Gb/s)SATA revize 2.0 / II (SATA 3 Gb/s)SATA revize 3.0 / III (SATA 6 Gb/s)Ale je to jedno. Pouze u toho SSD nenaměříš udávané parametry 500-550 MB/s, ale pouze maximálně cca 250 MB/s. O svižnost ale nepřijdeš, takže to vůbec neřeš.

Okej ďakujem za radu :)