» Poradna » Web a internet

Rozšíření signálu WiFi připojení k internetu

Dobrý den, prosím mám dotaz. Kámoš z vedlejšího vchodu má internet od kabelové televize připojený k routeru TL-WR1043ND a chtěli bychom si internet rozdělit napůl. Problém je v tom že signál v obývacím pokoji mám dostatečně silný (skoro plný signál), ale v kuchyni, či ložnici už je slabý (jedna čárka). Prozatím jsem problém vyřešil přes WiFi extender, ale není to ideální řešení, signál je sice naplno, ale extender nedokáže přenést rychlost. Potřeboval bych připojit vlastní router, nejlépe kabelem, ale to bohužel nejde. Šlo by koupit nějaký router k tomu anténu a připojit to ke kámošovo routeru bez razantního ztráty výkonu propojení? Či jiné řešení? Děkuji

Odpovědi na otázku

Na pasme 2.4GHz je skor problem s rusenim. Ciastocne sa to da obmedzit pouzitim smerovych anten. Vhodne su male panelove anteny 9-12dBi.

Zeptám se hloupě, sítě nejsou vůbec můj šálek kávy. Jak to myslíte, chápu dobře zapojit anténu do routeru TL-WR1043ND?

Ak to ma pripojku na externe anteny, tak je tam mozne namiesto tych tyckovych (vsesmerovych) anten pripojit aj smerove anteny. Asi by som zacal experimentovat na zaciatok len s jednou za predpokladu, ze ten router vie rozoznat, ze ma pripojenu len jednu antenu a spravne si prepne elektroniku na tu antenu. Mozno nieje jedno kam sa ta antena pripoji (na ktory konektor).Ak to nieje tvoja salka kavy prenechal by som to ovsem niekomu, kto ma s nahradou anten na routroch skusenosti. Uz len preto, lebo to nemas cim odmerat. Palickovy indikator v pocte paliciek az 5 je absolutne nedostatocnym ukazovatelom ci sa to zlepsilo, alebo zhorsilo.

Ne. Použij kabel, Křižíku!

Kabel by bylo nejlepší řešení, ale protahovat to balkonem, není moc dobré řešení a jinak by to nešlo.

To naopak zni jako skvele reseni, pokud je tam nejak pristup pres balkon!Alespon oproti jakemukoliv wifi nastavovani.

Chceš krást, pardon, sdílet, tak si provrtej třeba zeď, až se soused odstěhuje, zamažeš to a hotovo

Cože? Přes balkon je to rozhodně naopak velmi snadné řešení a na rozdíl od jakéhokoliv bezdrátového řešení v zarušeném paneláku to bude i jediné spolehlivé. Není co řešit, nebuď líný a natáhni kabel. Doma pak jen zapojíš do svého routeru (aby ti kamarád nelezl do tvé dítě) a pohoda.

extender nedokáže přenést rychlost: co tím myslíš? Když k extenderu připojíš počítač kabelem, máš plnou rychlost (to značí signál od souseda je kvalitní), nebo ani tak nedosáhneš slušné rychlosti, to značí signál od souseda je nekvalitní?Pokud je signál od souseda kvalitní, potřebuješ dvě zařízení, klienta na příjem signálu a wifi-router nebo AP na jeho další šíření. Klienta do místa s nejlepším signálem a AP/router do místa, kde nejčastěji wifi používáš, neměly by stát vedle sebe, aby se zbytečně nerušily.Pokud je signál od souseda nekvalitní, pomůže jenom kabel.

A nešlo by koupit něco takového https://m.alza.cz/tp-link-tl-wa801nd-d30863... to připojit pomocí WiFi k routeru od souseda a tím by se zlepšil signál WiFi po celém mém bytě? Děkuji