Rozšíření o reproduktory

Zdravím,chci se zeptat jestli se dá udělat toto: ze zesilovače jsou normálně 2 výstupy pro reproduktory. Šlo by každý ten výstup obohatit ještě o jeden reproduktor (tzn. místo 2 původních by byly 4) tak že bych vždy 2 ty reproduktory spojil způsobem buď sériově nebo paralelně tak aby nakonec vycházela celková impedance a výkon stejně?Takže např.: každý reproduktor má 2W a 4ohm. spojení sériově: 2 reproduktory za sebou a každý z nich má 1W a 2ohm spojení paralelně: 2 reproduktory paralelně a každý z nich má 1W a 8ohm?(ze vzorce R=R1.R2\R1+R2)Abyste si to dokázali představit naživo tak v autě mám jsou 2 reproduktory vepředu a ja bych chtěl další 2 dozadu.Díky za reakce

Odpovědi na otázku

V autě by ses měl především věnovat řízení. Bude to tak lepší. Pro tebe i pro okolí.....

Ano. A W může mít více.

To je něco jako se žárovkou zapojená do série že tomu klesne proud?Jinak děkuju za jasnou odpověď