Rozšíření monitorů

Ahoj všem. Mám dotaz a nejsem zrovna u počítače, takže tak nějak hodně všeobecně - mám "nějaký PC" a v něm "nějakou" grafarnu, která má na výstupu konektor. Do toho konektoru přijde kabel který má na konci dva konektory DVI-I na dva monitory. A teď mě zajímá, jestli je možné koupit ještě jednu stejnou, nebo i jinou grafiku a použít dvě, takže 4monitory. Jde mi jen o rozšíření plochy a využití pro flight simulátor x, takže nic náročného na grafiku. Je mi jasný že asi budete chtít vědět jakou mám desku a grafarnu, tak až budu doma můžu napsat. Spíš mě zajímá co musí podporovat atd...

Odpovědi na otázku

"kabel který má na konci dva konektory DVI-I" je nesmysl. Prostě do každého výstupu grafiky připojíš jeden LCD a je to. Dnešní grafiky umí běžně 4x LCD a více.

Grafika má nějaký druh konektoru, který ani Google nenašel. Do to přijde krátký kabel který se na druhé straně rozděluje na dva DVI-I, ale to asi není podstatné. Když tam prostě přidám ještě jednu kartu, budou mi fungovat obě?

Tak to budeš muset kartu upřesnit. Může to být nějaká OEM specialitka. Jinak více monitorů jde připojit k DP, ale běžně se to nedělá. Karet můžeš mít v PC více a budou fungovat všechny a do všech je možné připojit monitory. Má to ale jeden háček, hry ti na tom nepojedou. Na to je třeba, aby byly všechny monitory, které chceš ve hře použít, připojeny buď k jedné kartě, nebo k více, zapojených do SLI (Nvidia) nebo Crosfire (AMD). Ale na to potřebuješ, aby to uměla deska a stejné grafiky, které to také umí. Takže v první řadě zjisti, co tam vůbec máš. Dej sem screen z HWInfo a bude jasno. Případně fotky výstupů na grafice.

Tady je ukázka připojení 3x LCD přes jeden DP:https://us.hardware.info/reviews/4705/club-3d-mst-... Jak vidíš, jen tupý kabel na to nestačí.

OK, až budu doma, zjistit, vyfotím. Zatím díky

Zde máš MSFSX na 8x LCD:https://www.youtube.com/watchJak vidíš, jsou tam dvě stejné grafiky v SLI a ke každé jsou připojeny 4 monitory. Jeden výstup = jeden LCD, žádné rozdvojky na 2x DVI.

https://www.rajce.net/a15579141Tohle tam teď mám

Jo a je to předpotopní počítač že sklepa :D

Tak na tom si moc nezahraješ. Je to stará HD 3450, která ani ve své době za moc nestála.Konektor je speciální a jsou v něm v podstatě narvané dvě DVI a bez redukce k tomu nic připojit nejde.Karta má ve hrach sotva výkon na jeden LCD. A pokud je zbytek PC v podobném duchu, nemá smysl se vybec zabývat myšlenkou na hraní MSFSX, natož na více LCD.

Ten kabel je nesmysl.K mnoha soucasnym grafikam 4 monitory pripojite.MSFSX neni graficky az tak narocny, ale pri celkovem rozliseni pres ty ctyri monitory uz budete potrebovat GK s hodne slusnym vykonem, aby to jelo. A je dobre myslet i na to, ze to bude mit i naroky na procesor. Takze celkove musi jit o velmi slusnou masinu, abyste to mohl rozpohybovat nejakym dustojnym zpusobem.Potrebujeme znat procesor, grafiku a kolik mate RAM. Deska je celkem vedlejsi, ale taky se hodi znat jeji typ.

V tom fsx to nebude jako rozšíření "rozhledu" ale jen na pretahnuti přístrojů (obrazovek) na malé LCD které jsou v homemade kokpitu

Proc ne, ale nehraje to az takovou roli a na tom, co uz jsem napsal, to mnoho nemeni. Tak s tim ve vlastnim zajmu pocitejte.A abych nezapomnel: Vic GK Vam s timhle nijak nepomuze. Ono jich v PC sice muze byt vic, ale pak kazda vykresluje neco jineho. Nemuzou dve soucasne vykreslovat MSFSX, ale jedna treba tu hru a druha treba plochu s filmem apod. Pak tu mame jeste CrossFire / SLI, ale to Vas problem taky neresi.

FSX není až tak náročný v základní verzi po instalaci, ale stačí dokoupit pár scenérek, terén, letiště, kvalitní propracovaná letadla, počasí atd a najednou ti nestačí ani gtx1080 - moc dobře vím o čem mluvím, pro opravdu úžasný zážitek z FSX nebo P3D člověk potřebuje mašinu, která se cenou blíží klidně i 100k.