» Poradna » Notebooky

Rozseknutý obraz na úhlopříčce

Ani ne dva měsíce jsem si koupil nový notebook, Acer Aspire V15 nitro-black edition 592G a nainstaloval jsem si na něj svoje hry. A od začátku u nejmíň třech her (Starbound, Prison architect, Take on mars) pozoruji nepříjemnou věc. Jako by se mi přesně na úhlopříčce monitoru ten obraz jakoby rozjížděl a byl takový odsazený od sebe. U dalších her to zatím nepozoruji. (všechny hry mám koupené ze Steamu)Zkoušel jsem přeinstalovat grafické ovladače a je to spíš horší. Ptal jsem se různých lidí co tomu rozumí a mohlo by jít o poruchu grafické karty. Ještě zkusím zavolat na technickou podporu aceru, ale zkuste mi poradit co ještě můžu dělat.

Odpovědi na otázku

Screenshot/video?

no to jsem zkoušel screenshot tu chybu nezachytí, video zkusím...

Tak video tu chybu taky nenahraje. To mám halucinace nebo co?!

Nevypadá to jako https://www.youtube.com/watch ?

Ano, přesně tak to vipadá, taková hnusná čára napříč

Tak to je bohužel chyba novějších mobilních nvidií (> 800).Objevuje se to při zapnuté synchronizaci při hraní v okně, nebo v borderless okně.Zatim ale žádná oprava není. Zkus si zapnout normální (exkluzivní) fullscreen, nebo vypnout vertikální synchronizaci.

Já mám grafiku Nvidia geforce GTX 960M, 2GB dedikovanáa třeba tu hru prison architect mám ve fullscreen a ona vertikalní synchronizaci ani nemá.

Ja tam nevidím nič

Jak se otáčí kamerou tak tam jde vidět diagonální tearing.

Já myslím že je to ono, ted jenom co s tím mám dělat?

Čekat dokud to neopraví