» Poradna » Notebooky

Rozostřené rozlišení obrazovky na externím monitoru

Zdravím, dostal jsem nový notes Lenovo T460. K němu mám připojený externí monitor BENQ V24I0T.Používám rozšířenou plochu. Na displeji notebooku mám nastaveno rozlišení 1920x1080. Při 100% velikosti zobrazení textu (aplikací) je vše děsně malé, takže mám zvětšeno na 125%. Zde je vše OK. Doporučeno je 150%, ale to už je vše zase děsně velké.Na externím displeji mám také nastaveno rozlišení 1920x1080. Tentokrát velikost textu (aplikací) mám nastaveno na 100%. Můj problém je následující: V IE je písmo docela ostré. Připadá mi ale, že je vše zvětšené, jak kdyby byla nastavena velikost na 125% i když to píše pouze 100%. V Excelu je zase vše normálně velké, ale lehce rozmazané. Stejně je na tom Word.Podobně se to chová v jiných aplikacích. např. Total commander velikost OK, ale rozmazaný. Napadá někoho co s tím?Předem děkuji za reakce.

Odpovědi na otázku

Ještě doplním, že grafickou kartu mám Intel HD Graphics 520 s ovladači 21.20.16.45550 z 11.11.2016.Provozuji na Windows 10, 64-bit.Na webu intelu jsem našel novější ovladače z 5.3.2017, které mi ale píšou že nejsou podporované v mém OS, což moc nechápu.https://downloadcenter.intel.com/download/26772/Graphics-I... Díky za radu

A na propojení grafiky-monitoru používáš co? Analogový VGA kabel? nebo nějaký digitální (DVI, HDMI, DP)

Monitor je připojený do DVI vstupu a v notesu mám DisplayPort.Na předchozím notesu LENOVO T420i ve Win 7 s VGA výstupem v notesu a VGA vstupem v monitoru to fungoval bezvadně.

Řešil jsem podobný problém jako máš ty u své šéfky. Po dlouhém laborování jsem usoudil na problém s redukcí DP-DVI. Zkusil jsem jich několik od různých výrobců (a byly i takové, které vůbec nefungovaly ). Nakonec jsem to zapojil přes VGA (měl jsem tu možnost) a bylo vyřešeno.Takže pokud můžeš, zkus to propojit jiným způsobem. Pokud nemůžeš, zkus jinou redukci (kabel).