» Poradna » Windows (a jiné OS)

Rozostředné písmo po instalaci Windows 10

Po aktualizaci Windows z verze 7 na Windows 10 se potýkám s rozostřeným písmem (mám notebook HP s rozlišením 1366x768). Pročetl jsem si ledacos na netu. Mohu potvrdit, že v Nastavení - Systém - Displej mám údaj "Změnit velikost textu, aplikací a dalších položek" nastaven na 100 %. V položce "Vlastní volba nastavení velikosti" je Poměr v procentech k normální velikosti nastaven na 100 % (Segoe UI - 9 bodů). Písmo není nečitelné, ale komfortní to není. Oproti Windows 7 je to jednoznačně horší. Předem děkuji za Vaši radu.

Odpovědi na otázku

Zkontroluj, jestli máš ve Windows 10 nainstalovaný nový ovladač grafické karty pro Windows 10 a nastaveno správné rozlišení 1366x768.Zapni si zobrazování textu pomocí ClearType (Nastavení - Systém - Displej- Upřesňující nastavení zobrazení - Text ClearType).